Piękny uśmiech na zamówienie

Zadbane zęby to nie tylko piękny uśmiech i dobre samopoczucie, ale też zdrowie dla całego organizmu. Doskonale wie o tym zespół Lighthouse Dental, który zapewnia holistyczne podejście do pacjenta. Kompleksowe leczenie to znak rozpoznawczy gabinetu.
– Dla nas najważniejszy jest pacjent, który podczas leczenia otrzymuje coś dla „ciała i ducha” – mówią członkowie zespołu. Na potwierdzenie tej tezy, specjaliści z gabinetu przypominają przypadek, którym niedawno się zajmowali.

Autor

Karolina Wysocka

galeria

Dla zespołu Lighthouse Dental człowiek to ciało i umysł. Patrzą więc na zęby przez pryzmat siatki połączeń z innymi narządami oraz układami, a dzięki holistycznemu podejściu, gabinet jest odpowiedzią na potrzeby współczesnego pacjenta.

Szczegółowa diagnoza

Lighthouse Dental to pełna oferta opieki stomatologicznej. Każdy pacjent jest wnikliwie i indywidualnie diagnozowany, dlatego też osoby, które zgłaszają się do gabinetu zyskują nie tylko zdrowie zębów i jamy ustnej, ale także poczucie opieki, troski oraz życzliwości dentystów. Jak to wyglądało we wspomnianym przypadku?

– Pacjentka zgłosiła się z powodu notorycznie wykruszających się wypełnień w obrębie górnych jedynek – mówi dr n. med. Dominika Polak. Szczególnie w przypadku powtarzających się dolegliwości, niezbędne jest odszukanie przyczyny takiego stanu, nawet jeśli dolegliwość dotyczy jednego zęba. Aby rozpocząć każde leczenie ważne jest przeprowadzenie diagnostyki, czyli badań wstępnych, pozwalających określić zasięg potrzeb i możliwości leczenia. Terapia polega na znalezieniu przyczyn zaistniałej sytuacji i zlikwidowaniu ich. A przyczyny często leżą w innych strukturach, które są nieodłącznie związane z zębami, na przykład w mięśniach – dodaje dr n. med. Joanna Serewa. – Na pierwszej wizycie u pacjentki zostały wykonane zdjęcia cyfrowe w celu dokumentacji i oceny uśmiechu oraz pantomogram. Jest to przeglądowe zdjęcie rentgenowskie, pozwalające ocenić co dzieje się z zębami w kości. Przeprowadziliśmy również standardowe badanie stomatologiczne jamy ustnej.

Ale na tym nie koniec! Czy można nazwać rozwiązaniem problemu podstawienie kubeczka pod kapiącą z sufitu wodę? Nawet zastąpienie kubeczka wiadrem nie rozwiąże sytuacji. Trzeba sprawdzić dlaczego woda kapie, wdrapać się na dach, wejść na poddasze, czasem rozebrać wykonane regipsy…. Tutaj podobnie, wykonanie nowego wypełnienia – może bardziej rozległego, będzie jak podstawienie wiadra, a przecież nie o to chodzi. 

U pacjentki wykonano badanie mięśni narządu żucia, stawów skroniowo-żuchwowych i przeprowadzono dogłębny wywiad. W diagnostyce wykorzystano także pomiar rozkładu sił zwarcia dzięki elektronicznej kalce, czyli badanie urządzeniem T-scan.

Kolejne kroki w leczeniu – od ogółu do szczegółu

Specjaliści z gabinetu wiedzą, że od kondycji uzębienia zależy zdrowie całego organizmu, dlatego też oferują kompleksowe leczenie, tak jak w przedstawionym przypadku. 

U pacjentki wykonano modele zębów, po wcześniejszym użyciu skanera wewnątrzustnego i opracowano wirtualny projekt przyszłych zębów (DSD Digital Smile Design). Konieczne okazało się leczenie wstępne: terapia mięśniowa przy współpracy z fizjoterapeutą oraz szyna relaksacyjna, a ostatecznie również wykorzystanie botoksu w celu relaksacji mięśni żwaczy.

 – Aby zaspokoić wymagania estetyczne nasze i pacjenta, niezbędne okazało się też leczenie ortodontyczne. Wszystko ze względu na poprawę funkcji oraz estetyki. Pacjentka już przy pierwszej wizycie zwróciła uwagę i wyraziła chęć poprawy ustawienia zębów siecznych dolnych, zastrzegając jednocześnie, że nie chce nosić metalowego aparatu. Na to mieliśmy oczywistą odpowiedź, przezroczyste nakładki Invisalign, czyli nowoczesne leczenie ortodontyczne bez metalu w jamie ustnej – dodaje dr n. med. Joanna Serewa.

To właściwie jedyna alternatywa dla standardowego leczenia ortodontycznego aparatem stałym. Główną zaletą jest to, że pacjent może sam je zdjąć, jest to szczególnie istotne przy utrzymaniu wzorowej higieny jamy ustnej, a taka jest niezbędna przy leczeniu ortodontycznym. Pacjentka mogła swobodnie wyszczotkować zęby oraz oczyścić przestrzenie pomiędzy zębami.

Wcześniej stworzony został wirtualny plan leczenia, co pozwoliło pokazać pacjentce efekt końcowy zanim kuracja została rozpoczęta. Samo leczenie nakładkam Invisalign polega na noszeniu kolejnych nakładek, które krok po kroku przesuwają zęby na ich właściwe miejsca. 

Po leczeniu, mimo iż zęby pacjentki były pięknie uszeregowane, nie wyglądały jeszcze idealnie. Długoczasowe zaciskanie i zgrzytanie zębami (bruksizm), spowodowało rozległe stracie zębów. – Naszym kolejnym celem było spełnienie marzenia naszej pacjentki
o hollywoodzkim uśmiechu. Wykonano trwałe uzupełnienia w postaci licówek ceramicznych, zmieniających kształt i kolor zębów. Zwieńczeniem kompleksowej pracy było wykonanie pięknej „ ramy” w postaci wypełnienia ust kwasem hialuronowym – mówi dr n. med. Dominika Polak.

Spełnienie marzeń współczesnego pacjenta

Wspominane już holistyczne spojrzenie na zdrowie organizmu, w którym zęby odgrywają ważną rolę, zdecydowanie wyróżnia Lighthouse Dental na rynku usług stomatologicznych. Prócz szczegółowej diagnostyki, kompleksowego leczenia, zespół z gabinetu nie zapominają też o kondycji psychicznej pacjentów. W razie potrzeby – są oni konsultowani z psychologami i uzyskują wsparcie w redukcji stresu. Specjaliści wiedzą jak ogromny wpływ zdrowie psychiczne ma na proces każdej terapii. 

Ekspertami Lighthouse Dental kieruje troska i życzliwość. Z szacunkiem traktują osoby, które wybrały klinikę. – Człowiek to nie tylko zęby, ale zdrowe zęby są jednym z kluczowych składników naszej satysfakcji życiowej. W dzisiejszych czasach przywiązuje się dużą wagę do wyglądu. Dzięki nowoczesnym metodom leczenia możemy spełniać marzenia pacjentów – mówią zgodnie specjaliści z Lighthouse Dental.

 

konsultacja medyczna:
dr n. med. Dominika Polak i dr n. med. Joanna Serewa

 
Lighthouse Dental
ul.Arkońska 51/5
Szczecin

tel. 732 530 009
www.lighthousedental.pl
www.facebook.com/Lighthouse Dental

1( 11)
Marzec'19