Dizajn po polsku

Wielbicielom pięknych rzeczy i sztuki użytkowej na pewno nie trzeba przedstawiać zagranicznych producentów meblowych oraz oświetleniowych. Ze znajomością rodzimych marek jest często trochę gorzej. Warto jednak mieć na uwadze fakt, że w kraju mamy producentów, którzy udowadniają, że polski dizajn ma się dobrze i powstają u nas projekty na światowym poziomie. Polskie firmy ze świetnymi produktami można znaleźć w salonach oświetlenia i mebli 5 Plus.

Autor

Prestiż

Powrót do korzeni

Rodzina Plum to ukłon w stronę tradycji krzeseł giętych. Serię tworzą 3 wersje: ażurowa, kubełkowa i klubowa.
Fotele Plum, Fameg, 5 Plus.
 

Klasyka gatunku

Słynne ręcznie gięte krzesło Michaela Thoneta, zwane jest krzesłem wiedeńskich kafejek. Krzesło 4, Fameg, 5 Plus.

 

Sztuka wyboru

Krzesła, stołki barowe i fotele wykonane z drewna oraz tapicerowane zachwycają różnorodnością form oraz ciekawymi kolorami. Tak prezentują się meble firmy Paged, 5Plus.

Wieża Krzeseł

Możliwość sztaplowania czyli układania kolejnego krzesła na poprzednich to bardzo praktyczna funkcja. Wizualnie wygląda to niezwykle efektownie, a zarazem oszczędza wiele miejsca przy przechowywaniu.
Krzesło Spire, Paged, 5 Plus.
 

Wszystko gięte

Technologia gięcia drewna nie dotyczy dziś tylko “thonetowskich” krzeseł – znajduje ona zastosowanie w śmiałych projektach nowoczesnych mebli do wnętz prywatnych oraz publicznych.

Fotele Hips, stolik Hey, lampa Spring, Fameg, 5 Plus.

 

Piękno prostoty

Moda na oprawy w kształcie okręgu ma się wciąż dobrze. W aranżacji możemy zastosować jedno koło wybijające się swoją idealną formą lub też wprowadzić ich kilka na raz w poziomym lub pionowym układzie.

Lampy wiszące Alfredo, Cleoni, 5 Plus.

 

Nowoczesność spotyka klasykę

Wnętrze lamp stanowią aluminiowe elementy. 

Na zewnątrz – ręcznie robione klosze z wysokiej jakości szkła.

 

 

Kompozycje kół

Moda na oprawy w kształcie okręgu ma się wciąż dobrze. W aranżacji możemy zastosować jedno koło wybijające się swoją idealną formą lub też wprowadzić ich kilka na raz w poziomym lub pionowym układzie.

Lampa wisząca Alfredo, 5 Plus.

 

Prestiż  
Listopad 2019