Czego nie wiesz o mezoterapii

W gabinetach kosmetologicznych i medycyny estetycznej oferowany jest szeroki wachlarz zabiegów biorewitalizacyjnych i przeciwstarzeniowych, a jednym z najchętniej wykonywanych jest mezoterapia. W czym tkwi sekret jej popularności? O opinię poprosiliśmy Agnieszkę Sadziak z Centrum Kosmetologii, kosmetologa i szkoleniowca w wieloletnim doświadczeniem.

Autor

Karina Tessar

Na czym polega mezoterapia?

Podczas zabiegu substancje aktywne w formie mezokoktajli wprowadzane są w celach terapeutycznych w głąb skóry, suplementując ją i, co za tym idzie, poprawiając jej strukturę, napięcie oraz wygląd. Dzięki niej możemy znacznie wypłycić pojawiające się z wiekiem zmarszczki, zlikwidować przebarwienia, rozstępy i blizny oraz poprawić elastyczność skóry. Zabieg ten bardzo często wykorzystywany jest również u osób borykających się z utratą włosów oraz innymi schorzeniami trychologicznymi. Ze względu na sposób wprowadzania preparatów, dzielimy mezoterapię na: bezigłową, mikroigłową oraz igłową. W swoim Centrum Kosmetologii wykonuję wszystkie rodzaje mezoterapii, dobierając je do potrzeb skóry moich klientów. Dokonując wyboru metody, uzależniam ją od wieku, stanu skóry oraz preferencji klienta. 

W jaki sposób zapewnia Pani bezpieczńestwo podczas zabiegu?

Ze względu na bezpieczeństwo, skuteczność i komfort tych procedur, wybierane przez mnie mezokoktajle mają odpowiednią gradację medyczną, a ich skuteczność potwierdzona jest wieloletnimi badaniami naukowymi. Pracuję tylko na urządzeniach najwyższej jakości z certyfikacją medyczną. Np. podczas mezoterapii bezigłowej, a właściwie fuzyjnej, używam innowacyjnego urządzenia Xpert Pro, bazującego na patentach i przełomowych odkryciach, które zostały nagrodzone Nagrodą Nobla. Niezwykle istotne jest również to, że zabieg z wykorzystaniem Xperta Pro jest bezbolesny, nie narusza ciągłości naskórka i może być wykonywany nawet u nastolatków, ale przede wszystkim jest bardzo skuteczny. Dzięki tak innowacyjnym urządzeniom i preparatom mogę zaproponować moim klientom różnego rodzaju terapie łączone np. mezoterapię mikroigłową z eksfoliacją chemiczną, co znacznie zwiększa efektywność obu
zabiegów.

Dlaczego zatem mezoterapia jest tak popularna?

Wynika to z szerokiego spektrum działania oraz potwierdzonej licznymi badaniami naukowymi skuteczności. Bardzo ważnym aspektem tej procedury jest również krótki czas rekonwalescencji po jej wykonaniu, co jest niezmiernie ważne przy tak dużej aktywności zawodowej naszego społeczeństwa. 

Jest Pani nie tylko kosmetologiem, ale także wykładowcą i szkoleniowcem. Czy to wpływa na Pani pracę w gabinecie?

Jako szkoleniowiec i wykładowca w szkołach kosmetycznych swoją wiedzą dzielę się z kursantami i słuchaczami. Uczę ich, jak ważna jest właściwa diagnostyka i dobór odpowiednich metod i substancji aktywnych. Proces ciągłego samokształcenia, uczestnictwo w międzynarodowych seminariach, konferencjach i szkoleniach, daje mi wiedzę niezbędną nie tylko do poprowadzenia zajęć, ale przede wszystkim wykorzystywaną we własnym gabinecie. Jest to bardzo ważny aspekt mojej pracy, szczególnie wtedy, kiedy mankamenty urody wpływają na brak samoakceptacji lub brak akceptacji wśród rówieśników albo współpracowników. Dzięki tej wiedzy i zastosowaniu najnowocześniejszych urządzeń i preparatów mogę w szybki i bardzo skuteczny sposób, sprawić, że jakość życia moich klientów znacznie się poprawia. Jest to największa nagroda za moją pracę.

 

Dziękuję za rozmowę.

 

Kosmetologia Estetyczna Agnieszka Sadziak
Szczecin, ul. Santocka 18/18
Szczecin
4( 14)
Grudzień'19