Paznokcie jak nowe

Grzybica stóp, a w szczególności paznokci to nie tylko schorzenie, które może przerodzić się w poważną chorobę, ale także wstydliwy problem. Medycyna szuka ciągle skutecznych sposobów na poradzenie sobie z nim. Na rynku pojawiło się urządzenie, które ma szansę pomóc wielu osobom. To terapia fotodynamiczną lampą o nazwie PACT MED, którą oferuje gabinet Od Stóp Do Głów.

Autor

Aneta Dolega

Stopy to bardzo ważna część naszego ciała. Są w ciągłym użyciu, przez co są narażone na różne czynniki: m.in. przeciążenia, otarcia, przegrzania. Ich niewątpliwą ozdobą są paznokcie, które bardzo chętnie (szczególnie panie) lubimy odsłaniać latem. Nabawienie się grzybicy paznokci nie jest trudne, pozbycie się jej to już poważne zadanie, do tego rozłożone w czasie. PACT MED pomaga w jej zlikwidowaniu.

– Zabieg tą lampą to przede wszystkim świetna alternatywa dla osób, które nie mogą się leczyć farmakologicznie. Jest to także skuteczniejsza metoda od specjalnych kremów czy lakierów nakładanych wprost na paznokieć – mówi Małgorzata Jabłońska-Żelepień, kosmetolog i podolog, właścicielka Od Stóp Do Głów. – Skuteczność terapii lampą PACT MED jest porównywalna do działania lasera, z tymże w przypadku terapii laserowej dochodzi czasem, pomimo bardzo dobrej skuteczności, do mikro uszkodzeń skóry, która znajduje się pod paznokciem. W porównaniu z nim nowa lampa nie jest inwazyjna.

Podczas zabiegu używa się, oprócz fotodynamicznej lampy, niebieski żel. Fotouczulacze, które znajdują się w żelu pobudzają mikroorganizmy, bakterie i grzyby do wzmożonej aktywności. W czasie jednej sesji naświetlania, która trwa 10 minut wysyłane jest promieniowanie o odpowiedniej długości fal, podczas której grzyby zostają zniszczone. W żelu znajduje się nieszkodliwy, niebieski barwnik: fenotiazyna. Podczas naświetlania fenotiazyna pobudza mikroorganizmy oraz wytwarza tlen cząsteczkowy niszczący grzyby bez uszkodzenia tkanki skórnej. – Im stopień zaawansowania grzybicy jest wyższy, tym częściej powinno się przeprowadzać zabieg naświetlania – tłumaczy podolog. – Zazwyczaj są to od 2 do 12 sesji. Terapia jest bezbolesna i bezpieczna. Nie ma też przeciwskazań. Jej efekty są rozłożone w czasie, chociaż PACT MED niszczy grzyby po tygodniowej, a nawet po jednej już sesji. Żeby jednak różnica była widoczna musi odrosnąć zdrowy paznokieć. Zabieg jest skuteczny
w 100 procentach i co też jest bardzo ważne – terapia ta nie jest bardzo kosztowna. Jedna sesja to zaledwie 50 złotych, a czasem naprawdę wystarczą tylko dwie wizyty. Fotodynamiczne terapie są medycynie znane od dawna. Stosowane w leczeniu nowotworów i chorób skóry znalazły idealne zastosowanie w leczeniu tak kłopotliwego schorzenia.

 
Od stóp do głów
ul. Batalionów Chłopskich 39A
Szczecin

tel. 505 111 690
www.odstopdoglow.com

4( 14)
Grudzień'19