Pozbądź się niechcianego makijażu permanentnego

Makijaż permanentny od lat jest ciekawą alternatywą dla klasycznego makijażu. To wygoda jest jednym z głównych powodów, dla których panie, ale coraz częściej i panowie, decydują się na wykonanie tego zabiegu. Nie da się jednak ukryć, że zdarzają się czasem nieudane, wręcz szpecące makijaże. Na szczęście w ostatnim czasie pojawiła się także możliwość ich bezpiecznego i skutecznego usunięcia.

Autor

Karina Tessar

galeria

Pigmentować można brwi, usta, kreski typu ey-eliner, a w przypadku mężczyzn skórę głowy czy twarzy tworząc niejako imitację zarostu. Coraz częściej rekonstrukcyjny makijaż permanentny wykonują osoby po chemioterapii, podczas której pacjenci tracą owłosienie, a wraz z nim pewność siebie. Coraz częściej wykonujemy pigmentację rekonstrukcyjną brodawki sutkowej osobom po operacji mastektomii, co udowadnia, że makijaż permanentny niesie ze sobą nie tylko walor estetyczny, ale w wielu przypadkach zapewnia również komfort psychiczny. Jest to bardzo szybko rozwijająca się dziedzina kosmetologii – nowe metody są coraz bardziej bezpieczne ze względu na dużą kontrolę składów pigmentów oraz nowoczesne rozwiązania technologiczne wykorzystywane w produkcji urządzeń.

Niekoniecznie na całe życie

W każdej dziedzinie zdarzają się jednak niepowodzenia. Przyczyną jest przede wszystkim fakt, że każdy – niezależnie od wykształcenia – może odbyć kilkudniowy kurs i pracować w zawodzie linerigisty. To dlatego usuwanie makijaży permanentnych w ostatnich latach staje się na równi popularne z ich wykonywaniem. Pigmentację można usunąć na dwa sposoby: za pomocą lasera lub podczas zabiegu z użyciem Removera. Na rynku światowym jest zaledwie kilka firm, produkujących takie preparaty. Jedna z nich wywodzi się ze Szczecina. Marka PMU Professional Organic Cosmetics została stworzona przez Kingę Kowalczyk, kosmetolog z wieloletnim stażem, od ponad 10 lat prowadzącą gabinet w Szczecinie. Pani Kinga jest prawdziwą specjalistką w dziedzinie usuwania makijażu i tatuaży, co potwierdza liczba klientek, odsyłanych do niej z innych gabinetów kosmetycznych.

Skutecznie i bezpiecznie

W 2016 roku Kinga Kowalczyk stworzyła PMU Professional Remover Silver – pierwszy w Europie organiczny, w pełni bezpieczny dla skóry, nie zawierający kwasów preparat do usuwania starych pigmentacji i korygowania świeżo popełnionych błędów podczas zabiegu. Produkt może być z powodzeniem stosowany nawet w tak wrażliwych miejscach jak powieki (włącznie z linią wodną) lub czerwień wargowa. Jest idealną alternatywą dla lasera ND YAG Q-switch. W pełni naturalny skład sprawia, że PMU Remover nie prowadzi do poparzeń, nie wywołuje reakcji alergicznych, nie stwarza ryzyka powstawania blizn. Gwarantuje wysoką skuteczność i maksimum bezpieczeństwa bez względu na kolor  usuwanego pigmentu. Jest idealny nawet podczas usuwania kamuflaży (kolorów cielistych) użytych do ukrycia  wcześniejszych makijaży. W październiku br. w sprzedaży pojawił się kolejny, jeszcze silniej-szy w oddziaływaniu na pigmenty preparat PMU Professional Remover Gold. Organiczny skład jest równie bezpieczny dla skóry, jak w przypadku jego srebrnego poprzednika, działa jednak skuteczniej na pigmenty tatuażowe „nowej generacji” coraz częściej wykorzystywane w gabinetach.

 

Body & Soul Studio Kinga Kowalczyk
ul. K. Szymanowskiego 8/2
Szczecin
4( 14)
Grudzień'19