Rzuć wyzwanie – przejdź metamorfozę ze Strefą 3L!

Zimowe miesiące to wbrew pozorom świetny czas na aktywność fizyczną i doskonały moment na rozpoczęcie przygody ze zdrowym stylem życia. Krótkie dni i zimno mają wpływ na spadek dobrego samopoczucia, powodują większy apetyt a to oznacza więcej centymetrów w obwodzie i więcej kilogramów na wadze. Sport za to pobudza organizm do wytwarzania endorfin, które zapobiegają nierzadkiej w tym okresie depresji, pomaga przetrwać zimowe wieczory, wzmacnia, pobudza do działania i spala to, co zbędne. W Strefie 3L można rzucić wyzwanie zimowej chandrze z pomocą wykwalifikowanych trenerów, fizjoterapeutów i dietetyków.

Autor

Aneta Dolega

galeria

– Zdajemy sobie sprawę, z tego, że wielu osobom może się wydawać, że początki mogą nie być łatwe a w głowie osoby ćwiczącej może pojawić się wiele sceptycznych myśli, w stylu: „Czy to jest dla mnie?”, „Czy sobie poradzę?”. Jesteśmy po to by te myśli rozwiać – przekonuje Aleksandra Zwolak, menadżerka Strefy 3L. – Każda osoba, która do nas przyjdzie będzie miała trenera opiekuna, który wprowadzi ją w atmosferę klubu i świat aktywności fizycznej, krok po kroku.

Pod opieką trenera

Wszystko zaczyna się od zapoznania. Najpierw trener przeprowadza szczegółowy wywiad dotyczący celów treningowych, stanu zdrowia, dotychczasowego doświadczenia sportowego, a następnie dokonuje analizy składu ciała. – Na tej podstawie dobierany jest odpowiedni trening – tłumaczy menadżerka klubu.  – Podczas pierwszej sesji trener zapoznaje podopiecznego z obsługą wszystkich maszyn. Pokazuje, w jaki sposób prawidłowo ćwiczyć i na co zwrócić uwagę, jakie są najczęściej popełniane błędy. Wykonuje też proste testy siły, a na podstawie wyniku maszyna dobiera obciążenie adekwatne do możliwości i celu treningowego podopiecznego. Trener uczy też prawidłowo wykonywać ćwiczenia rozciągające, które świetnie niwelują dolegliwości bólowe np. pleców i zwiększają zakres ruchomości w stawach. Dodatkowo na każdego ćwiczącego czekają ręcznik, woda i owoce.

Krótko, zdrowo, bezpiecznie

Główną atrakcją Strefy 3L jest trening obwodowy Milon. To najbardziej zoptymalizowany w czasie trening całego ciała, który trwa zaledwie 35 minut i wystarczy go wykonywać 2- 3 w tygodniu. – Jest idealny dla tych osób, które nie przepadają za tradycyjną siłownią bądź dopiero rozpoczynają treningi lub znudzili się tradycyjną ofertą zwykłych klubów fitness – zachwala Aleksandra Zwolak. – Jest efektywny, bo każdy trening jest zarejestrowany w systemie i na bieżąco można monitorować postępy i wprowadzać zmiany. Jest naprawdę łatwy, gdyż sprzęt za pomocą opaski chipowej automatycznie dostosowuje wszystkie parametry, takie jak wysokość siedziska, czy obciążenie. Ponadto jest bardzo bezpieczny: maszyna sama nadaje tor ruchu i jego zakres, więc nie ma możliwości, żeby wystąpił niekontrolowany ruch. Opór stanowi silnik elektryczny więc nie trzeba dźwigać ciężarów, które się zakłada na maszyny, w związku z tym jest to bezpieczne rozwiązanie dla osób z chorym kręgosłupem. Ponadto maszyny są kompatybilne z pulsometrem, który monitoruje pracę serca podczas treningu. Gdy puls jest zbyt wysoki, maszyna sama obniża intensywność i odwrotnie, gdy jest zbyt niski podwyższa ją. Same zalety.

Kroki do sukcesu

Osoby, które zdecydują się na trening w Strefie mogą wziąć udział w autorskim programie klubu „10 kroków do Twojego sukcesu”, który zachęca do zdrowego stylu życia i pomaga wprowadzić do codzienności dobre nawyki. Program opiera się na dziesięciu etapach. Łącznie trwa trzy miesiące i obejmuje konsultacje z trenerem, analizę składu ciała i treningową dzięki systemowi Milon Care, pracę z fizjoterapeutą, określoną liczbę jednostek treningowych do odbycia oraz wykłady z dietetyki i motywacji. Na koniec programu każda osoba otrzymuje upominek w postaci torby treningowej. Reszta jest bezcenna, a są to: lepsza sylwetka, zrzucenie zbędnych kilogramów, nabranie masy mięśniowej, lepsza ruchomość stawów, prosta postawa, wzmocniony kręgosłup, lepsza kondycja i zdrowie a także bardzo dobre samopoczucie. Należy wspomnieć, że każdy kto zostanie klubowiczem otrzymuje bardzo praktyczną książka dotycząca odpowiedniego odżywiania. – Warto śledzić stronę Strefy 3L na Facebooku i stronę internetową, gdzie znajdziemy informacje nie tylko na temat treningów i spotkań w Strefie Wiedzy 3L, ale i innych wydarzeń organizowanych przez klub. Na stronie internetowej można zapisać się na trening wprowadzający przeprowadzony pod opieką trenera wraz z analizą składu ciała.

 

Strefa 3L
ul. Santocka 18/13
Szczecin

tel.: +48 882 159 802
www.strefa3l.pl

4( 14)
Grudzień'19