Zamieszkaj w Szczecinie i okolicy

Jakie nowe inwestycje pojawiły się w Szczecinie i regionie? Co ciekawego buduje się w okolicy? Jeśli marzysz o własnych „czterech kątach” lub planujesz zakup domu czy mieszkania – koniecznie przejrzyj nasze zestawienie. Prestiżowe mieszkanie w centrum Szczecina, przytulny bliźniak z ogrodem za miastem, a może oryginalny apartament nad Bałtykiem? Kto wie, być może znajdziesz tu idealne lokum dla siebie.

Autor

Karolina Wysocka

Baltic Park 2, Pogorzelica, ul. Wojska Polskiego 9

Baltic Park 2 to już kolejny kompleks apartamentów spółki Master House, który powstaje w urokliwej Pogorzelicy. Firma prowadzi działalność deweloperską od 2012 roku i od początku jest ściśle związana z województwem zachodniopomorskim. Realizuje inwestycje w najbardziej perspektywstycznych i urokliwych miejscowościach regionu. Nowoczesny, przestronny kompleks Baltic Park 2 jest położony zaledwie 250 m od zejścia na plażę, a w jego skład będzie wchodzić 7 budynków. W obecnie realizowanym I etapie inwestycji, obejmującym budowę 3 obiektów, zaplanowano 114 apartamentów o wielkości od 26 do 78 m2, po 38 w każdym z apartamentowców. Dodatkowo, na terenie osiedla powstanie ponad 330 miejsc parkingowych. Co więcej, budynki będą wyposażone we własne widny i kotłownie, a apartamenty – w ogródki lub tarasy. Nie bez znaczenia jest również lokalizacja osiedla. Ten wyjątkowy projekt to raj dla miłośników natury oraz osób, które lubią wypoczynek w ciszy i spokoju, z dala od wielkich, hałaśliwych kurortów. Z tego względu, Baltic Park 2 może być nie tylko miejscem wypoczynku dla całej rodziny, ale też świetną inwestycją.

 

Sky Garden, centrum Szczecina, ul. Niedziałkowskiego 24

Sky Garden jest pomysłem spółki Idea-Inwest, zajmującej się m.in. budowaniem, wynajmowaniem, zarządzaniem nieruchomościami komercyjnymi, a także sprzedażą mieszkań oraz apartamentów w Szczecinie. Najnowsza inwestycja firmy to sięgający 72 metrów apartamentowiec, który powstaje w centrum metropolii, w dawnym wieżowcu TVP. Ten prestiżowy projekt zachwyci wymagających klientów. Sky Garden cechują ogromne, przeszklone powierzchnie oraz specjalnie zaprojektowane okna, pozwalające przyszłym mieszkańcom podziwiać zapierające dech w piersiach widoki. Co więcej – budynek znajduje się przy jednym z najpiękniejszych parków w Szczecinie. W ramach inwestycji powstaje 114 apartamentów o zróżnicowanej powierzchni, 92 z nich będą miały przestronne, zielone tarasy. Dla komfortu mieszkańców przewidziano też ponad 110 miejsc parkingowych, stałą recepcję oraz całodobowy monitoring. Co więcej, inwestor, przy współpracy z firmą NEST Interior & Real Estate, oferuje także kompleksowe wykończenie nieruchomości „pod klucz”.

 

Victoria Apartments, Szczecin Dąbie, ul. Przestrzenna

Victoria Apartments to projekt Grupy Deweloperskiej PCG, która od 30 lat działa na rynku nieruchomości. PCG tworzy inwestycje mieszkaniowe, biurowe oraz komercyjne, a na szczeciński rynek wchodzi jako jeden z najdynamiczniej rozwijających się deweloperów na Dolnym Śląsku. Najnowszy projekt Grupy, czyli inwestycja w Dąbiu, to 4 wysokiej klasy apartamentowce. Powstają tuż nad jeziorem i idealnie wpisują się w otaczającą naturę. W Victorii Apartments znajdą się 83 apartamenty o wielkości od 40 do 70 m2 oraz 2 lokale handlowo-usługowe. Ponadto, inwestycja zostanie wzbogacona m.in. o system smart home oraz możliwość wykończenia „pod klucz”. Dużym atutem jest lokalizacja Victorii – z dala od miejskiego zgiełku, a jednocześnie z dobrą komunikacją z centrum Szczecina i doskonałym dojazdem do największych miast Polski. Inwestycja znajduje się w sąsiedztwie Parku Krajobrazowego Doliny Dolnej Odry, tuż przy marinie – to ogromna zaleta dla pasjonatów sportów wodnych i tych, którzy przygodę z żeglarstwem dopiero planują rozpocząć. Warto dodać, że w salonie sprzedaży możliwe jest obejrzenie inwestycji w wirtualnej rzeczywistości.

 

Wojska Polskiego 187, Pogodno, Szczecin

Inwestycja Wojska Polskiego 187 to projekt firmy Modehpolmo, która od połowy lat 90. ubiegłego wieku prowadzi działalność deweloperską na rynku zachodniopomorskim. Kameralna zabudowa znajduje się w prestiżowej części miasta. Inwestycja to budynek czteroklatkowy, w którym mieści się 25 mieszkań o powierzchni od 55 do 94 m2. Dla komfortu mieszkańców w części podziemnej zaprojektowano indywidualne boksy garażowe. Mieszkania na parterze posiadają ogródki, lokale na pierwszym piętrze – tarasy, a na drugim – antresole do indywidualnej aranżacji. Projekt charakteryzuje się nowoczesnym stylem i wysokim standardem wykonania. Stanowi połączenie elegancji oraz wysokiej jakości, zarówno od strony projektowej, jak też wykonawczej. Dużym atutem inwestycji jest lokalizacja. Budynek znajduje się w dzielnicy Pogodno. W pobliżu są liczne sklepy, szkoły, gabinety lekarskie, jak również tereny zielone, w tym: Park Kasprowicza. Umiejscowienie inwestycji przy węźle Łękno stanowi zaś doskonałą komunikację z każdą częścią miasta. Co istotne – mieszkania są gotowe do odbioru.

 

Małe Pogodno, Szczecin, ul. Zakładowa

Małe Pogodno to kolejna inwestycja firmy Modehpolmo. Projekt to kameralny budynek o trzech kondygnacjach, w którym znajdują się mieszkania 2-, 3- i 4-pokojowe. W ofercie dewelopera są lokale o powierzchni od 52 do 90 m2. Mieszkania znajdujące się na parterze będą mieć przynależne ogródki, natomiast te na wyższych piętrach – balkony. Dla komfortu właścicieli budynek wyposażony zostanie w cichobieżną windę oraz indywidualne boksy garażowe w części podziemnej. Wśród atutów inwestycji warto wymienić także lokalizację. Bliskość alei Wojska Polskiego zapewnia doskonałą komunikację. Co więcej, Małe Pogodno jest oddalone od centrum miasta o niecałe 4 km. Kolejny atut to znajdujące się w sąsiedztwie park, las i plac zabaw dla najmłodszych, które oferują możliwość wypoczynku oraz zabawy na świeżym powietrzu. Planowany termin realizacji inwestycji to lipiec/ sierpień 2020.

 

Jaśminowe Wzgórze, Szczecin, ul. Sobola

Jaśminowe Wzgórze to nowa inwestycja firmy Tomaszewicz Development, której korzenie sięgają 1985 roku. Projekt powstaje przy ulicy Sobola i będzie to zespół nowoczesnych budynków wielorodzinnych. W ofercie dewelopera jest 330 mieszkań o zróżnicowanej powierzchni, od 35 do 110 m2, z przestronnymi tarasami na dachu, balkonami, a także ogródkami w mieszkaniach na parterze. Sporym atutem inwestycji jest lokalizacja osiedla. W pobliżu znajduje się Puszcza Wkrzańska ze spektakularnym tarasem widokowym oraz dużą ilością tras pieszo-rowerowych, którymi można dotrzeć w wiele ciekawych miejsc, np. do Jeziora Głębokiego czy Wieży Gocłowskiej. Co więcej, w odległości około 200 m od osiedla znajduje się Galeria Północ z zapleczem usługowo-handlowym. Nowoczesne osiedle z pewnością spodoba się tym, którzy szukają komfortu, przestrzeni i spokoju, przy jednoczesnej bliskości sklepów oraz dobrej komunikacji z centrum miasta.

 

Nowoczesne bliźniaki, Wołczkowo, ul. Słoneczna

Na Wołczkowie, przy ulicy Słonecznej, powstaje nowy projekt firmy Madura Deweloper. Przedsiębiorstwo specjalizuje się w budownictwie domów jednorodzinnych, bliźniaczych, szeregowych oraz czterolokalowych, które znajdują się w lokalizacjach zapewniających jednocześnie ciszę, spokój, a także szybki dojazd do centrum miasta. Najnowsza inwestycja firmy składa się z dwóch nowoczesnych budynków. Projekt to domy w zabudowie bliźniaczej, posiadające dwie kondygnacje, własne ogrody oraz dwa miejsca postojowe. Domy mają powierzchnię po 77 m2. Każdy lokal posiada na parterze przestronny salon z kuchnią oraz toaletą, na piętrze znajdują się natomiast trzy sypialnie oraz duża łazienka. Sporym atutem inwestycji przy ulicy Słonecznej są ogrody, skierowane od najbardziej nasłonecznionej strony, dzięki czemu można cieszyć oczy zielenią i relaksować się bez wychodzenia z domu. Kolejnym plusem kameralnego projektu jest również urokliwa okolica, która pozwala odetchnąć od wielkomiejskiego zgiełku oraz bliskość terenów spacerowych.

 

Michała, Krzekowo-Bezrzecze, Szczecin

Nowa inwestycja przy ulicy Michała to inicjatywa firmy Szastprast. Powstają tam mieszkania w zabudowie jednorodzinnej, bliźniaczej, o wyróżniającej się na naszym rynku architekturze, z dostępem do ogrodu. W ofercie są budynki o dwóch piętrach, realizowane według projektu MXL4 architekci. Znajdują się w nich: przestronny salon, wydzielona kuchnia, przedpokój, 3 sypialnie, 3 łazienki i antresola o wielkości 25 mdo własnej aranżacji. Każdy segment ma wejście główne bezpośrednio z podjazdu oraz wyjście z salonu na ogród. Mieszkania są sprzedawane w standardzie deweloperskim+. Duży atut inwestycji to lokalizacja. Budynki znajdują się w strefie cichej, półprywatnym miejscu o ograniczonym do minimum ruchu osób postronnych, między bezpiecznymi, kameralnymi uliczkami. Ponadto, Krzekowo-Bezrzecze to intensywnie rozwijająca się i atrakcyjna część zachodniego Szczecina. W pobliżu znajdują się przystanki komunikacji miejskiej, sklepy, szkoły, tereny spacerowe oraz Skwer Misia Wojtka – miejsce zabaw z dziećmi oraz przyjemna przestrzeń do relaksu. Warto zaznaczyć, że zakończenie prac budowlanych przy ul. Michała planowane jest na II kwartał tego roku.

 

Kamienica Nova 3, centrum Szczecina, Calbud

Kamienica Nova 3 jest najnowszą inwestycją przedsiębiorstwa Calbud, które istnieje od lat 90. i należy do grona uznanych firm budowlanych Pomorza Zachodniego. Projekt to budynek mieszkalno-usługowy w centrum Szczecina. Kamienica znajduje się przy ulicach Narutowicza i Langiewicza, w sąsiedztwie zielonego Placu Dziecka. Inwestycja, wraz z Kamienicą Novą oraz Kamienicą Novą 2, tworzy jednolity układ kompozycyjny, który nawiązuje do historycznej zabudowy śródmiejskiej. Kamienica Nova 3 jest realizowana w nowoczesnym standardzie, z wysokiej jakości materiałów i z zastosowaniem nowoczesnych technologii. Budynek wyposażono w 4 windy cichobieżne, które obsługują wszystkie kondygnacje. W ofercie sprzedażowej Calbudu są mieszkania od 25 do 59 m2, w tym: typu studio, a także 2- i 3-pokojowe. Inwestycja to także 74 miejsca postojowe w garażu podziemnym oraz 97 komórek lokatorskich. Termin zakończenia inwestycji planowany jest na I kwartał 2022 roku.

 

 Pod Gwiazdami, Szczecin, ul. Sosabowskiego

Osiedle „Pod Gwiazdami” to inwestycja, którą prowadzi renomowany szczeciński deweloper: firma Siemaszko. Miejsce jest przyjazne, bezpieczne, kameralne i zaprojektowanie z wyczuciem przestrzeni. To zespół 6 czteropiętrowych budynków, które sąsiadują z korpusem NATO. Cztery są już zamieszkane, w ofercie zostały lokale, w przedostatnim budynku, położonym najdalej od ulicy. Mieszkania na piętrach mają dobrze nasłonecznione balkony, a te na parterze – ogródki, w każdej klatce jest cichobieżna wina dostępna z poziomu podziemia. W standardzie są nowoczesne rozwiązania i materiały budowlane. Kameralny klimat osiedla podkreśla jego architektura, a także sąsiedztwo zieleni. Okolica sprzyja rekreacji i spacerom, są ścieżki rowerowe oraz trasy biegowe, niedaleko usytuowany jest Międzyosiedlowy Park Rekreacyjny. Spory atut to także lokalizacja. Osiedle jest świetnie skomunikowane z centrum miasta, blisko uczelni i szkół, jednocześnie z daleka od głośnych ulic i miejskiego
zgiełku. 

 

Budynki bliźniacze, Baltic Garden, Trzęsacz

Baltic Garden to projekt spółki Balitc Group, która powstała w wyniku współpracy czterech właścicieli biur nieruchomości. W ofercie inwestycji są budynki bliźniacze, które znajdują się na kameralnym, ogrodzonym osiedlu, około 400 m od plaży w Trzęsaczu. W segmentach mających około 79 m2 znajdują się: na parterze – salon z aneksem kuchennym, wyjście na taras, WC z kotłownią, korytarz, powierzchnia pomocnicza z drewnianymi schodami, a na piętrze –  3 pokoje i łazienka. Przy każdym bliźniaku znajduje się murowana wiata na samochód. Teren osiedla jest ogrodzony i w pełni zagospodarowany. Inwestycja to także: drogi wewnętrzne, plac zabaw, oświetlenie, brama wjazdowa na pilota, domofony. Kameralne, bezpieczne osiedle z pewnością spodoba się rodzinom, a sporym atutem inwestycji jest wyjątkowa lokalizacja, blisko jednej z piękniejszych plaż nad Bałtykiem. W pobliżu jest deptak, malowniczy punkt widokowy na klifie, poza tym: niedaleko stąd do Rewala.

 

Apartamenty Bałtycki, Świnoujście, ul. Stefana Żeromskiego 60

Projekt biura projektowego maxberg składa się z dwóch kameralnych budynków. Łącznie znajduje się w nich 45 apartamentów 1-,2-, 3 - a nawet 4-pokojowych. Każde mieszkanie posiada przestronny balkon lub zielony taras. Ogromnym atutem inwestycji jest jej architektura, obiekt od razu przyciąga wzrok, a apartamenty cieszą oko przemyślanymi, harmonijnymi wnętrzami. Wszystko doskonale wpisuje się w nadmorski klimat i jest stworzone dla wymagających osób, które marz  o  prestiżowym apartamencie w jednym z najpiękniejszych miejsc nad polskim morzem. Warto zwrócić także uwagę na lokalizację. Świnoujskie Apartamenty Bałtycki są zatopione w przyrodzie. Znajdują się w otulinie parkowej, tuż przy plaży, zaledwie 50 m od morza i nieopodal Promenady Zdrowia, jednocześnie leżą również w bezpośrednim sąsiedztwie najważniejszych obiektów turystycznych, kilka minut spaceru od różnych atrakcji. To wszystko sprawia, że są nie tylko świetnym pomysłem na miejsce do wypoczynku, ale też inwestycją. 

1( 15)
Czerwiec'20