Fizjopomoc Medical Center: Pomagamy pozbyć się bólu

Zgłaszający się do nich pacjenci mogą liczyć na kompleksową pomoc niemal od stóp do głów. Poza powszechnie stosowanymi w większości gabinetów fizjoterapii metodami, takimi jak masaż sportowy czy relaksacyjny, możemy tu poddać się np. rehabilitacji stomatologicznej czy terapii wisceralnej (masażowi narządów wewnętrznych). To nie żadna nowa moda, a element osteopatii, w której specjalizują się właściciele gabinetu: Rafał Antczak i Damian Stucki.

Autor

Karina Tessar

Obaj osteopaci są absolwentami prestiżowej Międzynarodowej Szkoły Osteopatii ESO w Anglii. Wspólną drogę zawodową rozpoczęli 7 lat temu. Od tamtej pory kilkukrotnie zmieniali siedzibę firmy i założyli filię w Międzyrzeczu, by 1,5 roku temu otworzyć 200-metrowe centrum medyczne na Pogodnie i powiększyć zespół specjalistów z 4 do aż 12 osób. Szczecinianie zyskali miejsce, w którym ich dolegliwości zostaną zdiagnozowane i wyleczone w sposób możliwie szybki i kompleksowy.

Sportowe początki

Rafał Antczak, były siatkarz, pierwsze kroki w branży stawiał jako fizjoterapeuta w klubie siatkarskim. Prowadził zawodników najwyższej klasy, m.in. reprezentację Polski mężczyzn w piłce siatkowej podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie czy siatkarki Chemika Police, z którymi zdobył 4 tytuły Mistrza Polski oraz 3 Puchary Polski. Współpracował również z reprezentacją Polski kobiet w piłce siatkowej. Ogromne doświadczenie zdobyte w sporcie wykorzystuje w codziennej pracy zawodowej.

Ze sportem związany był także Damian Stucki, pracując jako fizjoterapeuta Młodej Ligi Kobiet Chemika Police oraz Futsalu. Swoje działania skupił jednak przede wszystkim na leczeniu pacjentów z objawami z zakresu psychosomatyki oraz dysfunkcji stawu skroniowo-żuchwowego. Wspólnie podjęte przez nich studia z dziedziny osteopatii zbiegły się z inwestycjami w nową siedzibę firmy, ale najważniejszym celem było dla nich skupienie wokół siebie zespołu specjalistów, którzy zapewnią pacjentom kompleksową pomoc fizjoterapeutyczną.

Specjaliści od A do Z

Z rehabilitacji w Fizjopomoc Medical Center mogą skorzystać dzieci, a nawet niemowlęta, kobiety w ciąży, dorośli i osoby starsze, sportowcy – słowem: wszyscy, którzy potrzebują pomocy specjalistów z zakresu z osteopatii, fizjoterapii, terapii manualnej, ortopedii i traumatologii narządu ruchu, dietetyki, neurologii, uroginekologii czy podologii. Wszystko zaczyna się od wizyty u osteopaty lub fizjoterapeuty, który szczegółowo bada pacjenta, ustala diagnozę i program usprawniania pacjenta. – Leczymy manualnie, zapewniając pacjentom kompleksową pomoc na miejscu. Nie odsyłamy ich na drugi koniec miasta, tylko do zaufanych członków naszego zespołu – mówi Damian Stucki. Warto pamiętać, że Fizjopomoc Medical Center zajmuje się nie tylko terapią mięśniową – diagnostyka dotyczy strefy strukturalnej, czyli postawy człowieka, narządów wewnętrznych, objawów psychosomatycznych oraz szeroko pojętej higieny życia, np. diety, czynników stresowych czy ergonomii pracy. Niektórym pacjentom proponowany jest indywidualny trening medyczny polegający na bezpośrednim kontakcie z fizjoterapeutą prowadzącym. Realizowany jest według ustalonego planu, by regularnie monitorować proces powrotu do zdrowia i dostosowywać go do zmieniających się potrzeb pacjenta. – Każdy z nas się rozwija, wszyscy poszerzamy wiedzę, ale trzymamy się swoich specjalizacji, by wzajemnie się uzupełniać. Dlatego zapraszamy do współpracy specjalistów lekarzy, ponieważ interdyscyplinarne podejście naszego zespołu przyspiesza proces diagnostyki i leczenia pacjentów– podsumowuje Rafał Antczak.

 

 

Prestiż  
Czerwiec 2020