Światowe trendy w Koryzna Clinic

W profesjonalnie wyposażonym gabinecie stomatologicznym nie może zabraknąć urządzeń wykorzystujących precyzję i wszechstronność laserów. Na rynku stomatologii pojawił się laser erbowo-yagowy. Jest to obecnie jeden z najnowocześniejszych sprzętów wykorzystywanych w tej dziedzinie medycyny.. Gabinetem, który może poszczycić się tą technologią w Szczecinie jest Koryzna Clinic. Jej właściciel, dr Kacper Koryzna, regularnie przywozi do Szczecina innowacyjne urządzenia stomatologiczne, zapewniając pacjentom dostęp do opieki medycznej na światowym poziomie.

Autor

Karina Tessar

Kameralność Koryzna Clinic nie stoi w sprzeczności z jej rozwojem i aspiracjami właściciela, który regularnie aktualizuje wiedzę medyczną, uczestnicząc w międzynarodowych konferencjach w Korei Południowej czy Japonii. To właśnie rynek azjatycki wyznacza kierunki w tej branży. Dr n. med. Kacper Koryzna przywozi do Szczecina nowinki technologiczne, z których od tej pory mogą korzystać mieszkańcy regionu. Jego kolejnym odkryciem jest laser erbowo-yagowy, który dostępny jest w niewielu miejscach w Polsce. Dr Koryzna postawił na technologię najwyższej jakości, decydując się na urządzenie japońskiej marki Morita – kraj ten jest bowiem liderem wśród producentów zaawansowanej aparatury medycznej. 

Fenomen lasera erbowo-yagowego

W wielkim skrócie leczenie laserem oznacza mniej bólu i zdecydowanie krótszy czas leczenia, ale to tylko ułamek korzyści płynących z jego zastosowania. Wspaniale zastępuje nielubiane przez nas wiertła i skalpele. Wykorzystywany jest w zabiegach chirurgicznych, zarówno na tkankach twardych, jak i miękkich. Niczym słynny miecz katana, pozwala na precyzyjne, szybkie cięcie i podcinanie tkanek, zapewniając pacjentom najwyższy standard leczenia.
Co ważne, działa odkażająco, więc zazwyczaj nie ma konieczności stosowania antybiotykoterapii. Może być wykorzystany w wielu zabiegach stomatologicznych, w tym w leczeniu próchnicy. Używany w charakterze wiertła pozwala na uniknięcie nielubianego przez wiele osób borowania, w dodatku zazwyczaj bez znieczulenia. Nie ma też nieprzyjemnych wrażeń dźwiękowych, dzięki czemu nie odstrasza tak jak tradycyjne wiertła. Jego kolejnym atutem jest dokładność. – Laserem docieramy możliwie najgłębiej, usuwając wyłącznie próchnicę i nie naruszając przy tym zdrowej tanki, co często ma miejsce w przypadku użycia wiertła. Ponadto laser bardzo dobrze przygotowuje ząb pod wypełnienie. Jego skuteczność jest tak duża, że nie musimy już używać kwasów do wytrawienia zęba. To szczególnie dobre dla osób, które unikają chemii i plastiku, którym bliski jest naturalny styl życia – tłumaczy dr Koryzna.

Leczenie zachowawcze to tylko część z możliwych zastosowań lasera erbowo-yagowego. Bardzo często używany jest w leczeniu paradontozy, czyli chorób przyzębia, jak również w likwidowaniu infekcji przy implantach. – W tym przypadku śmiało możemy zrezygnować ze skalpela. Laserem dostaniemy się pod dziąsło, więc cięcie jest zbędne – informuje właściciel. Laser ten sprawdza się także w leczeniu nadwrażliwości zębów, po raz kolejny pozwalając uniknąć preparatów chemicznych. Ponadto likwiduje stany zapalne. Jest o wiele bardziej skuteczny w leczeniu kanałowym. Wiązka światła, którą emituje, wnika we wszystkie zakamarki, do których nie można dotrzeć przy pomocy innych narzędzi
czy płynów.

Laser erbowo-yagowy to także przełom w implantologii. Służy do precyzyjnego cięcia dziąseł i kości zapewniając o wiele szybszy proces gojenia tkanek (dla porównania: krążenie po cięciu laserem przywrócone jest już po kilku dniach, a po użyciu skalpela czy wiertła po dwóch tygodniach). Dzieje się tak, gdyż przy użyciu skalpela tkanka znajdująca się wokół cięcia obumiera. Natomiast laser jest o wiele mniej inwazyjny i nie narusza zdrowej tkanki. Używany jest także do zdejmowania licówek, dzięki czemu zabieg ten przestał być nieprzyjemny dla pacjenta. 

Koryzna Clinic od wielu lat posiada w swojej ofercie także nowoczesny system Cerec CAD/CAM do odbudowy pełnoceramicznych koron, mostów czy licówek bez pobierania wycisków. Ten system we współpracy z laserem erbowo-yagowym umożliwia pełną rekonstrukcję zęba podczas zaledwie jednej wizyty, skracając także czas gojenia oszczędzając czas pacjenta. – Stomatologia estetyczna to jedna z najprężniej rozwijających się dziedzin medycyny, więc z powodzeniem wykorzystujemy laser także w zabiegach kosmetycznych – mówi dr Koryzna. Na co możemy liczyć? Laser usuwa z zębów nie tylko przebarwienia, ale nawet najbardziej uporczywe plamy. Może być zastosowany w procesie wybielania. Efekt jest ten sam, za to czas trwania tego zabiegu zostaje skrócony aż o połowę. 

 

 
Michał Madej

właściciel firmy Laser Concept, specjalizującej się w dystrybucji laserów medycznych, w tym japońskiej marki Morita.

Leczenie laserem to najbardziej naturalny sposób leczenia. W stomatologii, tak jak w innych gałęziach medycyny, jego właściwości są bezcenne. Bardzo wiele osób dotkniętych jest dentofobią. Stomatolog to bodajże jedyny lekarz, którego się boimy. Laser świetnie sobie radzi z tym stereotypem. Okazuje się, że leczenie zębów nie musi być bolesne, nie wymaga znieczulenia, a w cięższych przypadkach, stosowania antybiotyków. Laser świetnie się sprawdza w przypadku najmłodszych pacjentów. Pierwsza wizyta u dentysty nie musi być już traumatycznym przeżyciem, a czymś ciekawym. Z laserowego leczenia zębów mogą korzystać kobiety w ciąży, co w przypadku stosowania wiertła było niemożliwe. Laser to precyzja, skuteczność, szybkość, i, rzecz przy leczeniu zębów chyba najważniejsza, brak bólu.

Kacper Koryzna

Jest absolwentem Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie i Uniwersytetu Goethego we Frankfurcie. Otrzymał najważniejszy i prestiżowy tytuł w dziedzinie implantologii stomatologicznej na świecie – Master of Science of Oral Implantology. Jest wysoko wykwalifikowanym lekarzem i ma wieloletnie doświadczenie w implantologii, regeneracji i transplantacji kości oraz protetyce 3D.

Prestiż  
Czerwiec 2020