Od naczelnej

Autor

Izabela Marecka

To, że Szczecin jest zjawiskowy od strony wody wiadomo nie od dzisiaj. Urokliwe kanały, osiedle malutkich domków usytuowanych przy samej Odrze, dziesiątki ptaków w zaroślach czy zakątki, do których nie dotrzecie od strony lądu. Dostęp do licznych akwenów pozwala na rozwój sportów wodnych: od żeglowania, przez spływy kajakami, wyścigi skuterami wodnymi, a kończąc na wakeboardzie.

W sierpniowym Prestiżu podeszliśmy do tematu praktycznie. Wybraliśmy się w podróż połączoną ze zwiedzaniem Szczecina i okolic. Pokazujemy Wam gdzie płynąć i co równie istotne – czym. A wybór jest ogromny – poprzez małe motorówki, które można wynająć bez patentu, aż po pływające domki na wodzie – houseboaty. Jedno jest pewne – Szczecin żyje na wodzie.

Poza tym w numerze pokazujemy jak ciekawie można spędzać lato w naszym mieście. Z roku na rok tych wakacyjnych atrakcji jest coraz więcej, miasto nie usypia, lecz dynamicznie funkcjonuje i czeka na turystów, którzy coraz chętniej do nas przybywają. Nic zresztą dziwnego, coraz piękniejsze bulwary zachęcają do spacerów, rowery miejskie ułatwiają zwiedzanie, a marina w sercu miasta jeszcze bardziej podkreśla jego niepowtarzalny charakter. 

Izabela Marecka 

 

Prestiż  
Sierpień 2018