Kronika Prestiżowa

Wśród dźwięków Mozartiany

Prestiż

 

 

Przez cztery sierpniowe dni Park Oliwski zamienił się w pełen muzycznej energii plener artystyczny. Wszystko za sprawą Międzynarodowego Festiwalu Mozartowskiego MOZARTIANA, który Magazyn Prestiż objął patronatem medialnym.

Pogląd, że muzyki poważnej słuchają jedynie amatorzy klasyki, w przypadku Mozartiany wydaje się mitem. Muzyka Mozarta sprawia, że tysiące widzów w różnym wieku, o odmiennych zainteresowaniach i gustach, każdego roku gromadzi się przed kameralną sceną oliwskiego parku.

Jednak kilka punktów w szerokim programie, zasługuje w tym roku na szczególne uznanie. Jednym z nich jest bez wątpienia sobotni koncert Academy of Ancient Music, który był jednocześnie zwieńczeniem całego festiwalu. Dużym aplauzem publiczności cieszyły się również koncerty Orkiestry Aukso i Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. Polski Chór Kameralny Schola Cantorum Gedanensis, który był organizatorem VII Mozartiany pamiętał też o najmłodszych słuchaczach, organizując konkursy oraz "Mozarta dla dzieci". Ponadto w plenerze oraz wnętrzach Pałacu Opatów prezentowany był dorobek tego genialnego muzyka i kompozytora.

Prestiż  
Wrzesień 2011