Ekspert radzi

Autor

Piotr Zawodny

Mam na imię Agnieszka, skończyłam niedawno 30 lat, zauważyłam na swojej skórze pierwsze oznaki starzenia. Widzę, że skóra traci jędrność, staje się bardziej wiotka, a moje poliki zaczynają opada. Dodatkowo mam stresującą pracę i jestem przemęczona, więc moja cera jest szara i pozbawiona blasku. Prosiłabym o radę jakie zabiegi powinnam wykona, żeby opóźnić procesy starzenia i nadać skórze witalności?

Pani Agnieszko, aby walka z procesami starzenia się skóry była skuteczna, należy zadbać przede wszystkim o to, aby wybierane przez nas zabiegi medycyny estetycznej były dopasowane do Pani potrzeb. Już po 25 roku życia postępują procesy starzenia się skóry, spowodowane spadkiem ilości włókien kolagenowych i elastyny. Już same kremy nawilżające to troszkę za mało. Dobrym rozwiązaniem dla osób po 30 roku życia są preparaty na bazie nieusieciowanego kwasu hialuronowego, przeznaczone do mezoterapii, powodujące odpowiednie nawilżenie skóry. Z wiekiem nasza skóra jest bardziej podatna na działanie siły grawitacji. Proces ten można jednak powstrzyma, a istniejące już zmarszczki i niedoskonałości zminimalizować stosując terapię np. thermoliftingu. Zabiegi jakie może Pani wykonać to między innymi  Zaffiro, Pelleve. Urządzenia emitują promieniowanie podczerwone lub fale radiowe powodując jednolite i stopniowe rozgrzanie głębokich warstw skóry właściwej. Efekt termiczny, zachodzący w dolnych warstwach skóry, powoduje podgrzanie i podrażnienie włókien kolagenowych, co skutkuje ich gwałtownym skurczeniem się do pierwotnej długości. W efekcie skóra zostaje zagęszczona i ściągnięta, zwiększa się jej napięcie oraz elastyczność. Seria złożona z kilku zabiegów przynosi długotrwały efekt rewitalizacji i odmłodzenia tkanki. Poza zabiegami, które Pani wykona, należy pamiętać o odpowiednio dobranej przez kosmetologa pielęgnacji domowej.

Mam stare przebarwienia od słońca na twarzy i klatce piersiowej, skóra wygląda na zmęczoną i nieświeżą. Czy można pozbyć się przebarwień za pomocą np. złuszczania naskórka, czy są inne metody?

Niestety samo złuszczanie naskórka jest zbyt delikatnym procesem, niewystarczającym, aby pozbyć się starych przebarwień. Duża liczba zabiegów, dedykowanym hiperpigmentacją, nie ułatwia podjęcia decyzji, które wybra. W związku z tym oprócz standardowej oceny skóry warto posłużyć się aparaturą stworzoną do multi - spektralnej analizy jej stanu. Badanie to można powtórzyć po serii zabiegów aby stwierdzić ich efektywność. W przypadku hiperpigmentacji, którym towarzyszą rozszerzone  naczynia zaleca się zastosowanie zabiegów z wykorzystaniem światła w postaci lasera lub urządzenia IPL, dzięki której uzyskujemy efekt fotoodmłodzenia -  rozjaśnienie przebarwień, zmniejszenie rumienia  oraz zwiększone  napięcie skóry. Nowym etapem w dziedzinie światłoterapii jest technologia pikosekundowa w laserach. Wiązka światła o odpowiedniej dla przebarwień długości fali i  najkrótszym dostępnym czasie trwania impulsu  (mierzonych w pikosekundach), eliminuje ryzyko tak częstych przy innych terapiach laserowych nawrotów uciążliwych przebarwień. Innowacyjność lasera gwarantuje bezpieczeństwo, efektywność, komfort w trakcie zabiegu oraz szybkie gojenie. W walce z przebarwieniami nie można pominąć terapii wspomaganej kosmeceutykami dobranymi przez specjalistę. Ogromne znaczenie w powodzeniu terapii gwarantują wysokiej jakości filtry UV,  kremy depigmentujące oraz kosmetyki codziennego użytku.

1( 100)
Styczeń'17
gajda