Naturalne odmłodzenie

Młodość jest w cenie. Chcemy atrakcyjnie wyglądać i dobrze się czuć. Sprzymierzeńcem w osiąganiu tego celu stała się medycyna estetyczna, która potrafi nie tylko opóźnić, ale nawet zatrzymać wskazówki zegara. O to, z jakich zabiegów skorzystać, pytamy dr Magdalenę Pastuszak-Gabinowską, właścicielkę Royal Clinic w Szczecinie.

Autor

prestiz

galeria

Chcemy pięknie i powoli się starzeć. Jak to osiągnąć?

Przede wszystkim ważna jest profilaktyka. Im szybciej młode osoby zaczną profesjonalnie dbać o skórę z pomocą lekarza medycyny estetycznej, tym dłużej będą się cieszyć młodym i świeżym wyglądem. Mam wiele pacjentek, które dzięki temu wyglądają znacznie młodziej niż ich rówieśniczki. Jest to efekt zróżnicowanych terapii, które ustalam indywidualnie, w zależności od kondycji skóry i zaawansowania procesu starzenia. Pierwszą oznaką upływającego czasu, którą możemy zaobserwować, są pojawiające się zmarszczki i utrata jędrności skóry. Przyczyny należy szukać w coraz mniejszej ilości kwasu hialuronowego w skórze, odpowiadającego za jej nawilżenie i sprężystość. Przyjmuje się, że po 25 roku życia spada zawartość tej substancji w skórze, dlatego sięgamy po wypełniacze.

Jakie efekty dają wypełniacze?

Wypełniacze, czyli kwas hialuronowy w ampułce, pozwalają uzupełnić powstające z wiekiem ubytki tej substancji. Ich rola jest różna – począwszy od nawilżenia i kondycjonowania skóry, poprzez wygładzenie bruzd i zmarszczek, na zabiegach wolumetrycznych kończąc. Doskonale sprawdzają się w podkreślaniu policzków czy modelowaniu ust. W rękach specjalisty potrafią czynić cuda: przywracają utracone proporcje w sposób naturalny i bezpieczny zarazem.

Czym się Pani kieruje, dokonując wyboru wypełniaczy?

Na rynku jest wiele preparatów, natomiast w moim gabinecie stawiam na przewidywalność efektów i bezpieczeństwo pacjenta. Od lat pracuję na gamie produktów Restylane, które mają potwierdzone klinicznie bezpieczeństwo stosowania oraz zapewniają długotrwałą skuteczność terapii. Dla moich pacjentów wybieram tylko produkty najwyższej jakości – chodzi przecież nie tylko o urodę, ale również i o zdrowie.

Dziękujemy za rozmowę. 

Royal Clinic
al. Wojska Polskiego 2/U3
Szczecin

dr Magdalena Pastuszak
certyfikowany lekarz medycyny estetycznej

Tel. 48 660 767 747 lub 91 48 88 050
e-mail: recepcja@royalclinic.eu
www.royalclinic.eu
www.facebook.com/royalclinicszczecin

2( 101)
luty'17