Szczecin Business Plaza miejska rewolucja

Przy ulicy Południowej w Szczecinie rozpoczyna się budowa kompleksu biurowców na miarę XXI wieku. Nie będzie to jednak zwykłe miejsce. Wewnątrz zobaczymy mnóstwo zieleni, na styl miejskiego parku. Dodatkowo wszystkie budynki połączone zostaną ze sobą nietypowymi kładkami.

Autor

Andrzej Kus

galeria

Szczecin Business Plaza. Pod taką nazwą kryje się kompleks biurowców, który już niebawem powstanie przy ulicy Południowej, w pobliżu sklepu Makro. Projekt tego miejsca jest dziełem zespołu architektów z firmy IDS Architekci. Dlaczego jest ono wyjątkowe? – Będziemy mieli do czynienia z pierwszą taką przestrzenią w Szczecinie. Zaprojektowaliśmy cztery biurowce, jednak tak naprawdę można traktować je jako jeden. Połączone są ze sobą nietypowymi kładkami, które po pierwsze sprawiają, że przemieszczanie się między wszystkimi budynkami będzie znacznie łatwiejsze, po drugie, budynki połączone zostaną są ze sobą ogromnym garażem na ponad 200 samochodów – tłumaczy właściciel IDS Architekci, Maciej Panek. – Będzie to oryginalny kompleks, ponieważ poziom 0 zajmie wspomniany parking. Windą wjedziemy na poziom 1 i tam będziemy mieli do dyspozycji coś na styl miejskiego parku – miejsce przyjazne i sprzyjające odpoczynkowi, z dużą ilością zieleni. Nie ukrywam, że jesteśmy bardzo zadowoleni z naszej pracy. Projekt jest niezwykle ciekawy, o dużej skali, jak na szczecińskie realia. Cieszymy się, że przechodzimy do fazy realizacji.

Architekci nie mieli łatwego zadania. W pierwszej kolejności musieli stanąć do konkursu, w którym inwestor, a zarazem główny wykonawca wybrał najlepszą wizję. Najbardziej spodobała się ta, przygotowana przez nasz zespół. Następnie przystąpili do kompletowania dokumentacji niezbędnej do rozpoczęcia budowy. Z tym również szybko się uporali. Dzisiaj na placu budowy pojawił się już ciężki sprzęt, a ich dzieło wchodzi w etap realizacji.

Kompleks biurowy Szczecin Business Plaza będzie składał się z czterech budynków biurowych. W jego skład wejdą trzy budynki o powierzchni całkowitej 1460 m2 każdy oraz czwarty o powierzchni całkowitej
6720 m2. Szczecin Business Plaza otrzyma międzynarodowy certyfikat, potwierdzający najwyższy standard inwestycji. Powyższa certyfikacja przeprowadzana jest obecnie w 120 krajach na całym świecie.

– Zaprojektowaliśmy go z największą dokładnością. Jeden z budynków ma być siedzibą inwestorów. Dlatego każdy musi być perfekcyjny, przygotowany w taki sposób, by za 5 czy 10 lat wciąż był nowoczesny. Firmy, które będą wynajmowały tam miejsce powinny być przekonane zaraz po przekroczeniu progu każdego budynku, że mają do czynienia z luksusowymi warunkami, które nie będą przytłaczały, a sprawią, że będzie można tam pracować z największą przyjemnością. Myślę, że naszym projektem sprostaliśmy oczekiwaniom. Cały zespół włożył w to mnóstwo czasu i serca – podsumowuje Maciej Panek.

3( 102)
luty'17
gajda