Twarzą w obiektyw

Autor

Aneta Dolega

„Face To Face” to pierwsza indywidualna wystawa fotografii Grzegorza Skornego i jednocześnie podsumowanie jego działalności artystycznej z ostatnich piętnastu lat.

W Muzeum Techniki i Komunikacji (11 marca, godz. 17) zaprezentowane zostaną m.in. zdjęcia z cykli „Glinoludy” i „Dłonie”, zainspirowane fascynacją autora ludzkim ciałem, jego mową, kształtem i szczegółami anatomicznymi. Innymi przykładami tej fascynacji będą fotogramy, które są efektem współdziałania w studiu z projektantami mody i stylistami fryzur.

„Face To Face” to bardzo późny debiut. Grzegorz Skorny jest rektorem Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej w Szczecinie, kształcącej inżynierów m.in. transportu, techniki samochodowej i informatyków. Fotografuje z zamiłowania, „Face To Face” będzie prezentacją jego wybranych prac W najbliższej przyszłości planuje wystawę ze zdjęciami krajobrazowymi i reportażowymi, dokumentującymi liczne wyjazdy poza granice Polski m.in. do Birmy, Wietnamu, Turcji, Egiptu, Hiszpanii, Kuby i Afryki Wschodniej.

3( 102)
luty'17