Gala Pracodawca Roku - pierwszy raz w Szczecinie

Gala Pracodawca Roku zbliża się wielkimi krokami. Na początku czerwca w Sali Koncertowej spotkają się nie tylko lokalni przedsiębiorcy ale także oficjele z Indii czy Tajlandii. To doskonała wiadomość dla Szczecina. Jest szansa, że Azjaci będą chcieli zainwestować w naszym mieście.

Autor

Andrzej Kus
Barbara Bartkowiak

Prezes Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości, współorganizator Konkursu Pracodawca Roku
Pierwszy konkurs Pracodawc

Pierwszy konkurs Pracodawca Roku daje możliwość nie tylko doskonałej promocji pracodawców, ale również pozwoli na podnoszenie kwalifikacji pracowników. Zwiększy również skuteczność ich pozyskiwania. W tej chwili sytuacja mocno zmieniła się. To pracodawcy muszą się namęczyć, by znaleźć odpowiednią kadrę. Dlatego chcą ją kształcić, podnosić ich umiejętności, szkolić. Liczymy, że do naszego konkursu zgłosi się mnóstwo firm: setki małych, większych i naprawdę dużych przedsiębiorstw. Wybierzemy najlepszych z najlepszych. Nie oznacza to jednak, że nienagrodzone firmy nie są warte uwagi. Wręcz przeciwnie. Sam fakt przystąpienia do konkursu świadczy o tym, że chcą się rozwijać, pracownik jest dla nich bardzo ważny, liczy się dla nich zadowolenie zatrudnianych osób. Jako Polska Fundacja Przedsiębiorczości od kilkunastu lat wspieramy start i rozwój każdej firmy. Mocno się w to zaangażowaliśmy: udzielamy pożyczek, poręczeń, już niebawem wystartują dotacje na podnoszenie kwalifikacji. 

 

Piotr Droński

Dzierżawca Sali Koncertowej przy ulicy Energetyków 

Niezmiernie się cieszę, że to właśnie u nas będzie organizowana pierwsza Gala Pracodawca Roku. Zaprosiłem na to wydarzenie Izbę, ponieważ zdaję sobie sprawę z tego, że jestem partnerem, który sprosta w 100 procentach ich oczekiwaniom. W żadnym innym miejscu Gala nie mogłaby mieć takiego charakteru, jak w Sali Koncertowej. Zresztą zawsze jestem maksymalnie przygotowany do każdej imprezy. Potrafimy z zespołem pracowników zorganizować wydarzenie dla dzieci, które urasta do wydarzenia miesiąca czy roku. Każde jest dla mnie wyjątkowe, każde jest wyzwaniem. Zrobiliśmy ich już ponad 100, w tym roku czeka mieszkańców 100 kolejnych koncertów i spektakli. Scenariusz Gali Pracodawca Roku kreowany jest przez Izbę Gospodarczą, jednak zawsze chętnie wspieram organizatorów radą czy sugestią. Tym razem zasugerowałem np. „broadwayowski” układ stolików, który nadaje wydarzeniu jeszcze bardziej ekskluzywny charakter. Należy pamiętać, że układ widowni, układ stolikowy powoduje, że nadaje się pewnego rodzaju elegancję. Dodatkowo artystom zawsze lepiej występuje się w takim klimacie. W Sali Koncertowej każda impreza liczy 750-800 uczestników. Tak będzie i tym razem. Nikt nie będzie musiał martwić się o cokolwiek: nie ma problemu z parkingiem, nie ma problemu z przestrzenią. Sprawdzało się to już wielokrotnie i sprawdzi tym razem.

 
Maciej Borowy

Przewodniczący klastra Kreatywnego w Północnej Izbie Gospodarczej

ala Pracodawca Roku to zupełnie inna impreza. Dotychczasowa Gala Północnej Izby Gospodarczej przechodzi do historii. Tak naprawdę nawet zbieżność nazw jest przypadkowa, bo teraz chodzi nam o coś zupełnie innego. Dotychczasowe imprezy miały na celu zintegrowanie współpracy między przedsiębiorcami, miały charakter towarzyski. Teraz skupiamy się na czymś zupełnie innym. Na scenie rozdamy nagrody, omówimy kampanię rynku pracy. Koncert, który się odbędzie będzie jedynie uzupełnieniem. Na widowni zasiądą nie tylko przedstawiciele firm związanych wyłącznie z Izbą Gospodarczą, ale również pracodawcy. Całe wydarzenie wpisuje się w pewną wizję, którą posiada nowe prezydium izby i chce mocno stawiać na sprawy merytoryczne. Najważniejszym celem aktywizacji jest pokazanie Szczecina, jako miejsca atrakcyjnego dla pracowników. Chcemy ich zatrzymać u nas ale również tego, by do nas przyjeżdżali w poszukiwaniu lepszego miejsca pracy. Brakuje specjalistów, rzemieślników. A przecież mamy tutaj również doskonałe warunki. Gala Pracodawca Roku jest jednym z elementów całej kampanii izby, bo takich aktywności mam dużo więcej. Mam też nadzieję, że zastąpi ona lukę po dotychczasowych 12 Galach Północnej Izby Gospodarczej. Nie chcemy, by przedsiębiorcy odczuli brak tego wydarzenia.

Mariusz Łuszczewski

Właściciel Exotic Restaurants Catering

Szczecina. Zajmujemy się nie tylko przygotowaniem cateringu ale również pokazujemy podczas wydarzenia trzy małe kraje: Indie, Japonię i Tajlandię – z największym naciskiem na Indie. Zaprosiliśmy ambasadora tego kraju oraz ambasadora Tajlandii. Będzie mnóstwo oficjeli, tamtejsi przedsiębiorcy, konsulowie, szef indyjskiej izby gospodarczej. To doskonała okazja, by nasi przedsiębiorcy nawiązali z nimi kontakt. A to naprawdę się opłaca. Np. w 2016 roku Indie zainwestowały w fabryki w Polsce 3 mld dolarów. Mamy nadzieję, że uda się ich przekonać, by tych pieniądzy nie zostawiali tylko w Warszawie czy Wrocławiu ale również inwestowali u nas. Ze strony Exotic Restaurants Catering mogę obiecać, że przygotujemy wydarzenie, jakiego Szczecin jeszcze nie widział. Po pierwszej części gali i koncercie Lady Pank zaprosimy wszystkich na zewnątrz. Tam będzie czekało 30 tancerzy oraz piosenkarzy reprezentujących Azję. Również wystrój będzie nawiązywał do tego klimatu. Przy każdym z trzech bufetów kucharze będą na miejscu gotować i serwować rodzime smakołyki. Zrobimy małą Azję. 

5( 104)
Maj'17