SUV o sportowych osiągach

Lexus NX 200t kryje pod maską 2-litrowy silnik benzynowy o mocy 238 koni mechanicznych. Ten sportowy SUV, dzięki oferowanej przestrzeni, gwarantuje komfort podczas jazdy nawet pięciu osobom. Zwiększa go bogate wyposażenie oraz mnóstwo nowinek technologicznych, których nie znajdziemy w innych samochodach. 

Autor

Andrzej Kus

Turbodoładowany silnik modelu NX 200t jest dobrą alternatywą dla fanów niezrównanych osiągów i sportowego prowadzenia. Lexusa, dzięki połączeniu wygody i funkcjonalności, śmiało więc można nazwać samochodem kompletnym. 

Charakter NX w wersji F SPORT podkreślają sportowe fotele z perforowaną tapicerką skórzaną, kierownica F SPORT, układ korekcji sztywności zawieszenia, sportowe tłumiki drgań skrętnych nadwozia i 18-calowe obręcze kół. W kabinie Lexusa NX F SPORT tapicerka intryguje czerwienią Dark Rose, a czerń podsufitki wyraźnie informuje, że wsiadamy do samochodu innego niż wszystkie. Nowe fotele F SPORT, niedostępne w innych wersjach auta, produkowane są z „pianki zintegrowanej”, by zapewnić jeszcze lepsze trzymanie boczne na zakrętach. Srebrne wstawki o wzorze naśladującym włókno węglowe są idealnym dopełnieniem stylizacji pedałów, nakładek na progi i innych elementów wykończenia F SPORT. Precyzyjnie wykonane i czerwone szwy nadają fotelom, desce rozdzielczej i dźwigni zmiany biegów jeszcze bardziej dynamiczny wygląd.

Mnóstwo gadżetów 

Kierowca i pasażerowie Lexusa NX, siedząc wyżej, niż większość pozostałych uczestników ruchu, mają doskonały widok na miasto ze swoich komfortowych, podgrzewanych i wentylowanych foteli. Elementy wnętrza, deska rozdzielcza i lusterka boczne zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić maksymalne pole widzenia. O komfort w kabinie, niezależnie od warunków atmosferycznych, dba automatyczna klimatyzacja S-Flow, która skupia swoje działanie tylko na zajętych miejscach. Podczas manewrowania na monitorze może być wyświetlany widok z przodu lub z boków pojazdu, albo widok „z lotu ptaka”. Obraz powstaje dzięki wykorzystaniu czterech kamer, dyskretnie rozlokowanych na przedniej atrapie chłodnicy, lusterkach bocznych (kamery działają nawet po złożeniu lusterek) i pokrywie bagażnika. Rysowane na obrazie linie prowadzące ułatwiają bezproblemowe poruszanie się po zatłoczonych miastach i parkingach.

Bardzo często samochód traktujemy jak drugi dom, spędzamy w nim mnóstwo czasu. Dlatego tak bardzo zależy nam na tym, by był jak najlepiej wyposażony oraz w pełni bezpieczny. Na pokładzie Lexusa NX znajdziemy wszystko to, co powinno nam znacznie ułatwić życie. Jest bezprzewodowa ładowarka uzupełniająca zapas energii w telefonie komórkowym. Znajdziemy ją w schowku. Touch Pad zapewnia nam natomiast wygodny dostęp do systemu nawigacji Lexus Premium i usług sieciowych. Wśród tych ostatnich znajdziemy wyszukiwarkę internetową, Google Street View, i informacje o ruchu drogowym. Można też odciąć się od strumienia informacji i zanurzyć w ulubionych dźwiękach płynących z niezrównanego systemu audio Mark Levinson Premium Surround z 14 głośnikami. Dźwięk w układzie 7.1-kanałowym, o jakości typowej dla kina domowego, jest poddawany cyfrowej obróbce w technologii Clari-Fi, która odbudowuje składniki utracone w  wyniku kompresji cyfrowej w formacie MP3. Dzięki Touch Padowi kierowca i pasażer na przednim fotelu mogą intuicyjnie obsługiwać systemy pojazdu na 7-calowym wyświetlaczu multimedialnym. Jednym z nich jest system nawigacji — obsługiwany również za pomocą poleceń głosowych. Wyświetla widok 3D i różne warianty mapy. Potrafi nawet wygenerować kod QR dla smartfona, by pomóc dojść na piechotę od zaparkowanego samochodu do miejsca docelowego.

Nowy Lexus NX to samochód, który do minimum ogranicza zmęczenie kierowcy. Wyjątkowo szeroki obraz z projektora HUD wyświetlany na przedniej szybie pozwala skoncentrować uwagę na drodze; system utrzymywania pojazdu na pasie ruchu zapobiega niezamierzonej zmianie pasa, a światła drogowe w razie potrzeby automatycznie przełączają się na światła mijania. System ochrony przedzderzeniowej — z radarem działającym w zakresie fal milimetrowych — wykrywa obiekty przed pojazdem, a w sytuacji zagrożenia samoczynnie włącza hamulce i napina pasy bezpieczeństwa. Jeśli zaś dojdzie do kolizji, kierowcę i pasażerów chronić będzie mocna klatka bezpieczeństwa i osiem poduszek powietrznych.

Witajcie hybrydy, żegnajcie diesle!

Dostępny jest także hybrydowy Lexus NX 300h, który rozwija moc 197 KM, osiągając średnie zużycie paliwa wynoszące… 5 litrów na 100 kilometrów! Najnowszy napęd hybrydowy – który płynnie koordynuje pracę 2,5-litrowego silnika benzynowego i silnika elektrycznego — zapewnia Lexusowi NX 300h dostatek płynnie i cicho rozwijanej mocy oraz łatwość prowadzenia typową dla tradycyjnego auta luksusowego. Dodatkowo zapewnia wyciszenie nieporównywalne z żadnym SUVem konkurencyjnych marek.

 

 

UWAGA! LIMITOWANA, SPECJALNA OFERTA LEXUSA NA MODELE NX Z PRODUKCJI 2017! *

Lexus NX300h / NX200t z napędem na przednią oś dostępny już od 149.000 zł – oferta ważna do 31.08.2017 r. lub do wyczerpania zapasów objętych promocją.

Lexus NX z napędem na cztery koła z korzyścią nawet do 30.100 zł – oferta ważna do 30.06.2017 r. lub do wyczerpania zapasów objętych promocją.

Oferta specjalna z ratą 1% w Leasingu SmartPlan dla wybranych specyfikacji wyposażenia.

Dodatkowo, każdy z Państwa, który zdecyduje się na zakup nowego Lexusa NX, otrzyma na hasło „Magazyn Prestiż” dodatkowy pakiet korzyści od dealera Lexus Kozłowski Szczecin. Oferta ważna tylko do końca maja 2017 r.

5( 104)
Maj'17