Pogoń na czerwonym dywanie

Szykuje się występ Pogoni na europejskiej scenie! Nie piłkarskiej, bo na to Portowcy nie mają już raczej szans, ale na czerwonym dywanie podczas zbliżającego się festiwalu filmowego w Cannes!

Autor

Jerzy Chwałek

galeria

W sukience w granatowo-bordowych barwach, z herbem Pogoni na piersi, zaprezentuje się Zofia Bielczuk, szczecinianka, absolwentka Warszawskiej Szkoły Filmowej Bogusława Lindy i Macieja Ślesickiego, współorganizatorka konkursu Wielkopolska Miss.

– Jedną z nagród dla zwyciężczyni konkursu jest właśnie wyjazd do Cannes – mówi Zosia Bielczuk, która gościć tam będzie również z racji występów aktorskich. Zagrała m.in. w filmie „Ostatni klaps”, w serialach: „Pielęgniarki”, „Malanowski i partnerzy”, „Ukryta prawda”, a także w teledyskach, choćby ze szczecińskim raperem Sobotą. 

Skąd pomysł na sukienkę w barwach Pogoni? – Bo jestem szczecinianką i jednocześnie kibicem Pogoni – mówi Zosia. – Tak się składa, że festiwal w Cannes odbędzie się po raz 70-ty, a Pogoń już powoli może się szykować do świętowania tego samego jubileuszu. Chciałam to uczcić w jakiś nietypowy sposób – dodaje. Herb Pogoni, który ozdobi suknię, otrzymała w klubie, a reszta była jej inwencją. Suknię wieczorową zaprojektowała sama, a co ciekawe odpowiedni materiał, dokładnie w barwach Pogoni, udało się kupić już w drugim odwiedzonym sklepie. 

W Cannes zaprezentuje się w granatowo-bordowej kreacji 23 i 24 maja, gdy przejdzie po czerwonym dywanie do jednej z sal, w której wyświetlane są filmy podczas festiwalu. – Mimo że miałam do czynienia z występami przed kamerą, to znalezienie się na czerwonym dywanie wśród tylu gwiazd kina zawsze jest niesamowitym przeżyciem – mówi Zosia, która już dwukrotnie gościła na festiwalu odbywającym się na Lazurowym Wybrzeżu.

 
5( 104)
Maj'17
gajda