Życie w stylu ZEN

Medycyna z Dalekiego Wschodu już dawno zagościła w Szczecinie. Wielowiekowa tradycja, atrakcyjna otoczka i jej skuteczność spowodowały, że świat zachodni czerpie z niej garściami w oryginale, jak i mieszając ją ze współczesną nauką. Joga i masaż tajski to najpopularniejsze formy relaksacyjne, ale też uzdrawiające. Już wkrótce będziemy mogli tego doświadczyć na własnej skórze w Szczecinie i to w pełnym wymiarze doznań.

Autor

Aneta Dolega

Część niewykorzystanych pomieszczeń (ponad 200 m kwadratowych) należących do restauracji Bombay, zamieni się w azjatycką enklawę zdrowia i dobrego samopoczucia. A wszystko zgodnie z tym, jak dba się o zdrowie i urodę na Dalekim Wschodzie. W Exotic Spa & Kripa Yoga joga będzie jedną z ważniejszych form rekreacji. Tym razem wielbiciele tej formy relaksu będą mogli spróbować jej oryginalnej, indyjskiej formy. W spa nie zabraknie również dobrze znanego i szalenie popularnego tajskiego masażu. 

Tradycyjny masaż tajski (nuad phaen boran) oznacza naturalną metodę leczenia dłońmi. Przywraca równowagę energetyczną organizmu, zaburzoną wskutek choroby lub stresu. Nie bez powodu nazywany jest jogą dla leniwych. W masażu europejskim rozmasowywane są mięśnie, a w tajskim dotykane są poszczególne punkty na ciele. Pod odpowiednim naciskiem dłoni, palców czy stóp ciało się relaksuje, masażystki skupiają się na strefie zen w organiźmie. Istnieje teoria, że cała zła energia skupia się w dolnej części ciała, dlatego też masaż zawsze zaczyna się od stóp, a kończy na głowie.

Pojawi się także coś absolutnie nowego – hinduski masaż ajurwedyjski. To starożytny hinduski system medycyny naturalnej, którego celem jest utrzymanie zdrowego ciała i ducha. Między innymi oczyszcza organizm z toksyn i szkodliwych produktów przemiany materii, zwiększa odporność organizmu i pozwala zachować zdrowie. 

Masaże, medytacja, joga, manicure czy inne formy pielęgnacji rodem z Azji wykonywane będą oczywiście przez wykwalifikowane osoby, pochodzące z tej egzotycznej części świata. Może być to szczególnie ważne dla klientów, którzy są zwolennikami naturalnego i ekologicznego trybu życia.

Jak zapewnia Mariusz Łuszczewski, właściciel Exotic Spa & Kripa Yoga, ma to być pierwsze tego typu spa w Polsce. Główną twarzą tego miejsca będzie ojciec Joseph Pereira, który oprócz tego, że jest chrześcijańskim duchownym, jest również znakomitym nauczycielem jogi i propagatorem medytacji. To ciekawa postać, gdyż ojciec Pereira, który przyjaźni się zarówno z papieżem Franciszkiem i Dalajlamą, do spraw religii podchodzi czysto duchowo – nie interesują go podziały. Znany jest też ze swojej społecznej działalności.

5( 104)
Maj'17
gajda