Lalka taka jak Ty

Długie, nienaturalne nogi, zbyt duże nieproporcjonalne oczy i mocno uwydatnione usta. To standardowa lalka, którą można spotkać w sklepach. Na szczęście jest alternatywa i to prosto z naszego miasta. La lalla podbija rynek i zostaje naturalną przyjaciółką małych dziewczynek.

Autor

Hanna Promień

Można jej dobrać kolor oczu, długość włosów i uczesanie, a także strój identyczny jak ubranie pociechy. Co ważne ma naturalne proporcje dziecka i pięknie pachnie. Do tego zarówno sama lalka, jak i wszystkie jej akcesoria wykonane są z wysokogatunkowych, certyfikowanych materiałów. La lalla, bo o niej mowa, raźnie wkroczyła na polski rynek.

Spełnianie dziecięcych marzeń

Chociaż na półkach sklepowych można znaleźć mnóstwo lalek, dwie szczecinianki nie mogły znaleźć tej idealnej, wymarzonej w dzieciństwie. Sandra Mianowska i Monika Krawczyńska szukały czegoś więcej. Po urodzeniu się córki jednej z nich rozpoczęły realizowanie długo dojrzewających w nich marzeń. La lalla pojawiła się w domach i sercach małych dziewczynek 5 lat temu. – Jako małe dziewczynki marzyłyśmy o pięknych lalkach ale nie było ich w sprzedaży. Przez lata niewiele się zmieniło. Zawsze chciałyśmy, aby lalki wyglądały jak dziewczynki, a nie jak dorosłe kobiety, albo bobasy. Później okazało się, że nadal nie ma nic takiego na rynku – wspomina Sandra Mianowska.

To był moment zwrotny, kobiety postanowiły stworzyć coś, czego w sklepach jeszcze nie było. Lalki, które z jednej strony będą spełniały ich oczekiwania, a z drugiej będą cieszyć dzieci. Zabawki, które dziś wykonują są podobne do maluchów, które się nimi bawią. Tworzy się je na specjalne zamówienie tak, aby przypominały swoje przyszłe małe właścicielki. – To nie jest upodobnianie, tylko stylizowanie. Dobieramy kolor oczu, kolorów włosów, fryzurę, odpowiednie ubranie i lalka staje się podobna do dziecka. Lalka przyjaciółka, lalka bliźniaczka. Może mieć to samo ubranko co dziewczynka. W niektórych modelach, takie samo ubranie można dokupić także dla mamy. Jesteśmy w stanie zaprojektować dowolny strój – wylicza Monika Krawczyńska.

Lalka do kochania

Zainteresowanie wyjątkowymi lalkami ze Szczecina jest ogromne. Tworzą się grupy klasowe i osiedlowe, które mają swoją La lallę i spotykają się regularnie na wspólne zabawy. Domowa kolekcja niektórych klientek także stale się powiększa. Lalkę można ubrać na każdą okazję. – Dostałyśmy kiedyś telefon dwa dni przed świętami od babci jednej z dziewczynek. To taki termin graniczący z cudem, żeby zrealizować zamówienie i otrzymać lalkę, ale rozczuliło nas, to jak powiedziała, że nasza lalka to marzenie jej wnuczki i chce bawić się nią z koleżankami, które już mają La lallę. To było bardzo przyjemne i motywujące. Nie było łatwo, ale zrobiłyśmy tą lalę – wspomina Sandra Mianowska.

Właścicielki nie ukrywają, że mają frajdę przy robieniu projektów, które cieszą zarówno małe dziewczynki jak i dorosłe kobiety, ale najważniejsza jest oczywiście satysfakcja dzieci i ich pozytywne komentarze. – Radość, uśmiech na twarzy dziewczynki, która wchodzi do naszego biura i mówi o czym marzy, albo jak odbiera już swoją nową przyjaciółkę jest niesamowita. To napędza do działania i wymyślania następnych dodatków i kolekcji – mówi Monika Krawczyńska.

Zrealizuj marzenie krok po kroku

Na stronie internetowej krok po kroku wybiera się kolejne elementy swojej lalki. Kolor oczu, długość włosów, kolor skóry a nawet płeć. Cena podstawowa na tym etapie to 79 zł. Zabawka wyprodukowana jest w Hiszpanii i stamtąd przyjeżdża do naszego miasta. Ubranka i akcesoria zaprojektowane są w Szczecinie i uszyte w szwalni w Polsce.                                                      – Lalka to wydatek na każdą kieszeń i jest zakupem jednorazowym. Później można dokupować akcesoria i tutaj ceny są różne, zależą od tego czy jest to bardziej strojna sukienka czy prosta tunika. Ceny ubranek to 79-120 zł. Są też bransoletki, opaski, torebeczki i wiele innych rzeczy – wylicza Sandra Mianowska.

Lalki mogą być idealnym prezentem. Pakowane są w piękne pudełka ze wstążką, to samo dotyczy akcesoriów. Nie trzeba się martwić w zasadzie żadnym elementem, należy tylko dokonać wyboru, bo taką zabawką – przyjaciółką dziecko z pewnością będzie bawiło się latami.

6( 105)
Czerwiec'17
gajda