Od naczelnej

Autor

Izabela Marecka

Czy nie byłoby łatwiej, gdyby nie było tej całej pasji? Namiętności do robienia rzeczy wyjątkowych? Człowiek nie musiałby się tak szarpać. Mógłby żyć sobie spokojniutko, dzień po dniu, bez wysiłku.  Z drugiej strony gdyby nie pasja, nie byłoby rzeczy wielkich. 

W lipcowym Prestiżu prezentujemy silne osobowości, pasjonatów, którzy kochają to, co robią i dokonują rzeczy wyjątkowych. Zaczniemy od bohaterki naszej okładki Ewy Huryń. To kobieta ze stali, która przebiegła ponad 40 morderczych maratonów, gdzie nie raz sprawdzała granice swojej wytrzymałości. Już niebawem podejmie się arcytrudnego zadania. Najpierw pobiegnie w Austrii w biegu górskim na 50 kilometrów, a następnie wejdzie od strony włoskiej, trudniejszą drogą, na alpejski szczyt Matterhorn. Prestiż objął patronat nad wyprawą Ewy, trzymamy mocno kciuki za powodzenie tej misji.                                                                                                                                              

Błażej Ożóg to brązowy medalista mistrzostw świata w kitesurfingu. Jak mówi wielki błękit hipnotyzuje i uzależnia. Pływa szybko, z wiatrem osiąga około 60 km/h!  W ciągu pięciu minut jest dwa kilometry od brzegu. A jak przestaje wiać, co na Bałtyku zdarza się często, sytuacja robi się niebezpieczna, bo nie ma jak wrócić! Szaleniec – prawda? A może raczej pasjonat z ambicją i marzeniami o złotym medalu w mistrzostwach świata? Twierdzi, że w tym roku na pewno o podium powalczy.

Jeżeli mowa o pasji, to nie sposób nie przywołać osoby znakomitego fotografa Tomasza Lazara, który zaprezentował w Prestiżu fascynujący, ale i bardzo mroczny reportaż o Japonii. Słyszeliście o „karoshi” – samobójstwie z przepracowania? Japończycy są uważani za jeden z najbardziej pracowitych i zdyscyplinowanych narodów na świecie, a z drugiej strony ekstremalnie przekraczają obyczajowe granice. Lazar bardzo mocno wszedł w tą ciemną stronę ich osobowości. Zobaczył tam kluby dla fetyszystów w nocnym Tokio, lokale BDSM i słynny Las Samobójców. Porywający, przerażający i dający do myślenia materiał. 

 

Izabela Marecka

7( 106)
Lipiec'17
gajda