Kawiarnia o zapachu chleba

Jedna z najbardziej znanych szczecińskich piekarni – Asprod otworzyła kolejne miejsce dla miłośników pieczywa. Tym razem postanowiła rozpieszczać podniebienia klientów nie tylko w ich domach, ale także w nowej kawiarni.

Autor

Aneta Dolega

Świeży, pachnący chleb i bułki, pyszne ciasta, zdrowe koktajle oraz smoothies, przygotowywane na miejscu kanapki (wyłącznie z bułek ze świeżego i niemrożonego ciasta,) sałatki, jogurty drobne przekąski na ciepło, kawa i desery, w tym niespotykane lody o smaku chleba. – Sekretem ich wyjątkowego smaku są kawałeczki naszego chleba razowego– mówi z uśmiechem Iwona Przystupa, kierownik marketingu firmy Asprod. – Co ciekawe tak przygotowane lody nie smakują zupełnie jak chleb. Nasi klienci twierdzą, że bardziej jak kasza manna, że przypominają im smak dzieciństwa.

Wszystkie smakołyki z oferty śniadaniowej i lunchowej powstają na oczach klientów na specjalnie przygotowanej ladzie znajdującej się na sali sprzedaży. Są serwowane na miejscu, bądź pakowane na wynos. – Mamy propozycje dla osób, które nie mają czasu zjeść w domu śniadania i spieszą się, zazwyczaj z samego rana, do pracy, na uczelnię, czy do szkoły. Dla tych, którzy pragną jednak na chwilę się zatrzymać i coś zjeść bez pośpiechu, serwujemy śniadania przez cały dzień – mówi Iwona Przystupa. – Zadbaliśmy również o najmłodszych klientów i stworzyliśmy interaktywny kącik do zabawy dla dzieci. Dorośli za to mogą poczytać którąś z książek z naszej biblioteczki, przejrzeć gazetę czy magazyn, odciąć się od miejskiego zgiełku. W sezonie letnim przed lokalem funkcjonuje ogródek, w którym można cieszyć się smakiem ulubionych wypieków na świeżym powietrzu.

Kawiarnia znajduje się w centrum miasta. W sąsiedztwie ma Galerię Handlową Kaskada, biura, banki, apteki i sklepy. Kiedy przekracza się jej próg, znika uliczny hałas. W powietrzu unosi się przyjemny zapach pieczywa i kawy, gra subtelna muzyka, nie chce się wychodzić z powrotem na zewnątrz. – Zależało nam, by być lokalem jak najbardziej przyjaznym. Na miejscu jest swobodny dostęp do wi-fi, bez problemu można u nas podładować telefon lub tablet – zapewnia pani Iwona. – Jesteśmy propozycją zarówno dla tych, którzy ciągle się spieszą, jak i dla tych, którzy mają czas, by cieszyć się chwilą wytchnienia i spokoju w samym sercu miasta.

Wnętrze jest utrzymane w domowym ciepłym klimacie, nie brakuje w nim jednak typowo szczecińskich akcentów. – Jesteśmy szczecińską marką i zawsze to podkreślamy. To dla nas ogromnie ważne – dodaje pani Iwona.

Piekarnia - Kawiarnia Asprod
Al. Niepodległości 31
Szczecin
7( 106)
Lipiec'17
gajda