Czy kiedyś pogodzę się ze starzeniem?

To pytanie dość często płynie z ust pacjentek odwiedzających naszą Klinikę. Odpowiadamy wtedy, że starzenie się z godnością a dbanie o siebie absolutnie się nie wyklucza. Uważamy wręcz, że jedno z drugim się uzupełnia. 

Autor

prestiz

Dzisiejszy świat mocno koncentruje się na wyglądzie zewnętrznym. Kolorowe gazety, internet i telewizja promują modę na smukłą sylwetkę, zdrowe odżywianie i aktywny tryb życia. Ciąży więc na nas presja młodego wyglądu. Starzenie się skóry jest jednak procesem nieuniknionym, polega na zmniejszeniu biologicznej aktywności komórek organizmu, spowolnieniu procesów regeneracyjnych i utracie zdolności adaptacyjnych organizmu. Czynniki genetyczne odgrywają decydującą rolę, jednak czynniki zewnętrzne, takie jak: promieniowanie UV, palenie papierosów, skażenie środowiska oraz niewłaściwa pielęgnacja również przyczyniają się do pogorszenia kondycji skóry. Medycyna estetyczna jest w stanie te naturalne procesy spowolnić, by dłużej cieszyć się młodym wyglądem. Przeciwnicy tego typu  zabiegów twierdzą iż nie jest to starzenie się z godnością.  Należy natomiast rozdzielić stosownie zabiegów z  umiarem i przesadnie przejaskrawiających nasz wygląd. 

Oceniamy siebie poprzez pryzmat pierwszego wrażenia. Często jest to mylne, jednak bardzo powszechne. Nie tylko nieznajomi wydają opinie poprzez naszą fizjonomię. Czas nieubłaganie wpływa na naszą powierzchowność. Powoduje, że wyglądamy na starszych niż się czujemy oraz doświadczonych życiem. Zmiany degeneracyjne kości, tkanki podskórnej są przyczyną braku podparcia dla naszej skóry, która dodatkowo ulega grawitacji. Daje to efekt w postaci zmarszczek, bruzd oraz dodatkowych fałdek skóry. W efekcie końcowym powstaje smutny lub zmęczony wyraz twarzy. 

Medycyna estetyczna to nie tylko drastyczna zmiana wyglądu - „kacze” usta, brak mimiki i wypchane policzki. Wiele zabiegów poprawia kondycję skóry i spłyca zmarszczki nie zmieniając nas w podobne do siebie klony. Zaniki tkanki podskórnej i głębokie bruzdy możemy wypełnić preparatem z kwasem hialuronowym bądź przeszczepić tkankę tłuszczową z okolic brzucha, boków lub ud. Wzmożenie napięcia skóry, zagęszczenie jej oraz przeciwdziałaniu grawitacji pomogą nam zabiegi termoliftingujące tj. Accent Prime, Zaffiro, Pelleve, Ultraformer. Jednym z preparatów, który często jest negatywnie postrzegany to iniekcje toksyny botulinowej. Pacjenci boją się efektu maski, jednak podana w odpowiedni sposób, nie tylko pozostawia naturalny wygląd oraz część mimiki ale również może być najlepszą metodą profilaktyki zmarszczek mimicznych.  

Poddawanie się zabiegom ma na celu poprawę wyglądu, co skutkuje podwyższoną samooceną, lepszym samopoczuciem i pewnością siebie w każdej życiowej sytuacji. Starzenie się z godnością nie wyklucza dbania o siebie, a odpowiednie zastosowanie procedur medycyny estetycznej nie ujmuje jej godności.

Klinika Zawodny Estetic
ul. Ku Słońcu 58
Szczecin

tel. 504 948 320, 508 719 262, 508 752 460

7( 106)
Lipiec'17