Toyota Yaris do nauki jazdy

Są niewielkie aczkolwiek wewnątrz oferują sporo miejsca. Niewiele palą i co ważne – są przyjazne dla środowiska. Mowa oczywiście o Toyotach Yaris, które już niebawem masowo pojawią się na ulicach naszego województwa. To w nich będziemy zdawali egzaminy na prawo jazdy. 

Autor

Andrzej Kus

galeria

Od 1 grudnia kandydaci na kierowców będą zdawali egzaminy w Toyotach Yaris. Wystartowaliśmy w przetargu i przekonaliśmy komisję, że to właśnie nasze auta są najlepsze – przyznaje Jarosław Turtoń, dyrektor salonu Toyota Kozłowski znajdującego się przy ulicy Mieszka I. – Najpóźniej w listopadzie musimy dostarczyć do Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego 20 samochodów. Każdy z nich będzie spełniał określone wymogi: zostanie wyposażony w monitoring, będzie miał zamontowane pylony, pojawią się dodatkowe lusterka zewnętrzne oraz kolejne lusterko wewnątrz. Po prawej stronie zamontowany zostanie także dodatkowy pedał dla egzaminatora. Samochody objęte są 3-letnią gwarancją. Obejmuje ona każdy z zamówionych 20 modeli. Kontrakt został podpisany na 4 lata.

Oznacza to, że przez kolejne cztery lata kursanci będą uczyli się jeździć właśnie samochodami japońskiego, niezawodnego producenta. Na ulice wyjadą dziesiątki, a nawet setki takich pojazdów z „elką” na dachu. Jest to bardzo dobra wiadomość również dla szkół nauki jazdy, ponieważ ich właściciele mają wreszcie pewność, że nowe samochody będą nie tylko niezawodne, ale również bardzo oszczędne i bezpieczne. Dodatkowo dla właścicieli oferowane są bardzo dobre warunki zakupu. 

– W naszym województwie jest ponad 100 szkół nauki jazdy. Na wszystkie czekają preferencyjne warunki zakupu. Do każdej nowej Toyoty Yaris oferowany jest „dodatkowy” rabat, wynikający z przeznaczenia pojazdu do szkoły nauki jazdy. Warto zaznaczyć, że w tych litrowych samochodach montowana jest oszczędna instalacja gazowa – przyznaje Jarosław Turtoń. 

Słowa te potwierdza Marcin Węgrzynowski, właściciel szkoły nauki jazdy Car Start. 

– Planuję zakup co najmniej trzech samochodów. Jestem zadowolony z Toyoty, bo są to zdecydowanie najbardziej niezawodne auta ze wszystkich dotychczasowych. Mogą przejechać 200-300 tysięcy kilometrów bez żadnej poważniejszej awarii. Nie zdarza się to często – przyznaje. – Spalanie jest bardzo niskie, jeździ się taniej niż autem hybrydowym. W cyklu miejskim samochód ten pali zaledwie 8 l/100 km gazu. Dla mnie ważne jest także to, że obsługa salonu Toyoty szanuje kupujących. Nie jest jak w innych salonach, że wiecznie trzeba na coś czekać, pracownicy są opryskliwi. Tutaj wszystko jest załatwiane „od ręki”, a salon dodatkowo daje nam bardzo atrakcyjne rabaty.

Bartosz Kulpa, właściciel szkoły „Kursant” w swojej flocie ma już dwie Toyoty. Przyznaje, że niebawem dołączy do nich kolejna. 

– Są zdecydowanie lepsze od Hyundaia, również bardziej ekonomiczne. Chodziło nam przede wszystkim o to, by samochody były bezawaryjne. Wcześniej dowiadywaliśmy się w innych miejscowościach, gdzie Toyota „grasuje” już jako nauka jazdy, czy rzeczywiście właściciele są z niej zadowoleni. Samochód zawsze oceniali pozytywnie. Pozostaje więc tylko się cieszyć.  

Oczywiście możliwość zakupu mają także klienci indywidualni. Ważne jest to, że na zamówiony samochód nie muszą długo czekać. 

– Maksymalny czas oczekiwania to ok 2 tygodnie. Tyle zajmuje proces sprowadzenia samochodu do dealera. W 90 procentach jesteśmy w stanie spełnić od ręki wymagania nowych właścicieli bez konieczności oczekiwania miesiącami na wymarzone auto. Oczywiście jesteśmy gotowi na spełnienie niemal każdej zachcianki dotyczącej wyposażenia. Jeśli będzie nietypowa czas oczekiwania może się nieznacznie przedłużyć. Są to jednak skrajne przypadki – podsumowuje Jarosław Turtoń. 

TOYOTA Kozłowski
ul.Mieszka I 25b
Szczecin

Struga 17,Szczecin

www.toyotaszczecin.pl

8( 107)
Wrzesień'17