Do serca przytul psa...

...Weź na kolana kota – to nasz nowy cykl, w którym będziemy przedstawiać znanych i lubianych szczecinian z ich ukochanymi czworonogami. Ich historie będą czasem wesołe, a czasem wyciskające łzy z oczu. Bo jak wiadomo – życie pisze najlepsze scenariusze.

Autor

Inga Elerowska

Gabriela Wiatr – rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego:

Gabrysia z niczego wyczaruje tartę, z suchego badyla wyrośnie jej róża, stary zapomniany kredens odzyska przy niej dawną świetność. Lgną do niej ludzie i zwierzęta. Po domu kręci się pies Wentus – gejzer radości, kot Rudolf– oaza spokoju i Łatka – kwintesencja kobiecości.  To właśnie ona jest bohaterką naszego artykułu. Leciutko przy tuszy, potrafi urządzić niezłą awanturkę (domownicy twierdzą, że robi to altem). Cechy szczególne? Jest posiadaczką… jednego zęba. Jej historię znamy od momentu, gdy błąkała się w okolicach Słowianina. Człowiekiem, który pochylił się nad jej losem był Waldek Baranowski (After Blues). Spotykali się codziennie o 6 rano, z każdym dniem ich dystans do siebie się zmniejszał, aż przyszedł moment adopcji. Niestety rezydujące w domu zwierzaki jej nie zaakceptowały i w ten sposób trafiła do Gabrysi. – Początki nie były łatwe. Kwarantanna odbywała się w pokoju syna, który z powodu lamentu Łatki był notorycznie niewyspany, dzięki czemu czasem godziliśmy się na legalne wagary – śmieje się Gabrysia.  Dzisiaj jej ulubionym miejscem jest sypialnia. Tam sypia, tam wypoczywa i tam był przełomowy moment przekroczenia granicy bliskości. – Początkowo sypiała w nogach, rano zmykała pod łóżko jak do schronu. Któregoś dnia po przebudzeniu przyszła się przytulić – opowiada Gabrysia – potem poszło to bardzo szybko. Tuli się jak dziecko, potrzebuje tego kontaktu jak żaden inny zwierzak w naszym domu. Jest czuła, delikatna bardzo wrażliwa. 

– Mnie uczy cierpliwości, Rudolfowi otworzyła oczy i pokazała, że kolanka pani są doskonałym miejscem na drzemkę, a Wentusa przekonuje, że nie zawsze takie żywiołowe reakcje są w dobrym tonie – śmieje się Gabrysia. Robi to z klasą i gracją. Łatka to kwintesencja kobiecości!

Gabrysiu, dokończ zdanie:

W zwierzętach cenię… To, że są sobą, niczego nie udają

Od zwierząt uczę się… szczerości

Zwierzaki wnoszą do mojego życia… emocje nieporównywalne z niczym innym

Pies czy kot… (dłuuuuga chwila zastanowienia) jednak kot!

8( 107)
Wrzesień'17
gajda