Laser - uzdrowiciel skóry

Chyba żaden zabieg upiększający nie jest tak skuteczny, jak te z użyciem lasera. Zabiegi laseroterapii cieszą się coraz większym zaufaniem pacjentek, pomimo iż nie należą do najprzyjemniejszych. My kobiety jednak wiemy, że bycie piękną wymaga wyrzeczeń. Na szczęście nowoczesne technologie przychodzą nam z pomocą także i w tej kwestii. 

Autor

prestiz

Na rynku pojawiło się urządzenie, które laseroterapię zamienia w relaks. Mowa o laserze Harmony XL Pro, najnowszym dziecku marki Alma Lasers. Harmony XL PRO – platforma laserowa najnowszej generacji z badaniami klinicznymi oferuje nowe rozwiązania na zdecydowaną większość problemów estetycznych i dermatologicznych, takich jak: rozstępy, zmarszczki, przebarwienia, popękane naczynia czy trądzik. 

Działanie i zalety 

Harmony obsługuje różne typy laserów i innych źródeł światła, w tym IPL, UV, LED, podczerwień, a także ultradźwięki. Ile głowic, tyle zalet. Każda stanowi skuteczne rozwiązanie na konkretny problem skórny. Najchętniej stosowane i najbardziej wszechstronne to: ClearLift, iPixel oraz Dye VL. Głowica ClearLift służy do gruntownej przebudowy skóry, dzięki czemu aktywuje w niej samoistne procesy naprawcze. Działając na poziomie warstwy siateczkowej skóry właściwej (do 2 mm pod naskórkiem) stymuluje produkcję kolagenu, rozbija i usuwa miejscowe skupiska melaniny. Idealnie więc nadaje się do niwelowania blizn, na przykład potrądzikowych oraz rozjaśniania głębokich przebarwień. Stosuje się ją między innymi do usuwania tatuaży i makijaży permanentnych. Głowica iPixel to z kolei narzędzie polecane szczególnie na rozstępy i blizny, a Dye VL do usuwania płytszych zmian pigmentacyjnych, fotoodmładzania i zamykania popękanych naczynek. Doskonałe efekty daje zastosowanie wszystkich trzech technologii podczas jednego zabiegu. Skutkuje to odmłodzeniem skóry na każdym jej poziomie.

Do zalet lasera trzeba zaliczyć jego wygodę pod kątem przygotowania do zabiegu i wyglądu skóry po jego wykonaniu. Działając w głębokich warstwach skóry, nie ingeruje w naskórek, pozostawiając go w nienaruszonej postaci. Nie trzeba więc się do zabiegu jakoś szczególnie przygotowywać, a po zabiegu wygląda się „normalnie” – bez podrażnień, zaczerwienienia czy innych zmian na skórze. Oznacza to, że możemy umówić się na zabieg choćby w przerwie na lunch i spokojnie wrócić po nim do swoich zajęć. Zabiegi można wykonywać przez cały rok, gdyż laser ten nie uwrażliwia skóry na promieniowanie słoneczne.

Laser, który nie boli

Zabieg laserem Harmony jest bezbolesny ale zależy to od rodzaju terapii i użytej do tego głowicy.  W większości przypadków jest jednak bezbolesny, a także przyjemny. Podczas zabiegu odczuwa się delikatne ciepło, a cichy dźwięk wydawany przez urządzenie relaksuje.

Efekty z każdym dniem

Efekty są spektakularne po co najmniej trzech, czterech zabiegach a już po pierwszym widać różnicę. Nie od razu, bo trzeba dać skórze czas na przeprowadzenie procesów, które zainicjował laser: po 2-3 tygodniach od zabiegu można zaobserwować spłycenie blizn, rozjaśnienie przebarwień, zwężenie porów skóry oraz ogólną poprawę jej napięcia i kolorytu. Stosując pełną terapię możemy liczyć na to, że o kilka lat cofniemy procesy starzenia się skóry. Efekty terapii laserem są trwałe,  powodują przebudowę struktury skóry, która trwa jeszcze przez około rok po zakończeniu zabiegów.

Zapraszamy na konsultacje i indywidualnie dobraną terapię dla piękniejszej cery!

Enklawa Institute
Aleja Wojska Polskiego 40/2
Szczecin
8( 107)
Wrzesień'17
gajda