Piękno i zdrowie OD NOWA Odżyw skórę po lecie

Po wakacjach nasza skóra wymaga odżywienia. Pod wpływem słońca i gorącego powietrza jest przesuszona, traci wilgotność i elastyczność. Warto więc dostarczyć jej witamin, wody i tlenu. Nie trzeba od razu poddawać się inwazyjnym zabiegom, by przywrócić jej świeżość i ładny wygląd. Jest kilka delikatniejszych sposobów.

Autor

Aneta Dolega

Oxybrazja jest świetnym zabiegiem oczyszczającym, odpowiednim dla skóry wrażliwej, a nawet alergicznej – przekonują specjalistki z Centrum Zdrowia i Urody Odnowa. – Jest to peeling wodno-tlenowy, w którym za pomocą ciśnienia oczyszczamy delikatnie twarz solą fizjologiczną. Bezpieczny również dla kobiet w ciąży, świetnie oczyszcza, nawilża i dotlenia skórę. Dodatkowo tlen działa bakteriobójczo, więc oxybrazja wskazana jest także dla cer trądzikowych.

Infuzja tlenowa, która daje szybkie i spektakularne efekty, również doskonale się sprawdza po lecie. Polega na wtłaczaniu skoncentrowanych aktywnych składników w głębsze warstwy skóry, za pomocą tlenu pod ciśnieniem. Zabieg przynosi efekt natychmiastowego odmłodzenia, wygładzenia i odświeżenia skóry. – Polega to na tym, że do specjalnej dyszy wlewa się odpowiednią ampułkę a następnie po włączeniu dyszy jest ona rozprowadzana z tlenem, który pomaga jej na wniknięcie w głąb skóry. 

Infuzję tlenową można łączyć z oxybrazją. Oba zabiegi zaliczane są do tzw. bankietówek co oznacza, że już po pierwszej aplikacji widać efekty ich działania. 

Idealne na regenerację skóry są zabiegi wchodzące w skład pakietu Dermalogica. – Są to zabiegi krótkie, tzw. MicroZone (trwają ok. 40 minut) idealne dla osób zabieganych, którym ciągle brakuje czasu, ale także dobre dla osób nastoletnich. W ich skład wchodzi delikatne oczyszczanie połączone z maską lub ampułką – wymieniają kosmetolodzy z Odnowy. –  Dłuższe zabiegi z tego pakietu połączone są z masażem i analizą skóry, dzięki czemu każdy zabieg dobierany jest indywidualnie do potrzeb klienta.

Niedoceniany, a będący podstawą właściwie każdego zabiegu jest masaż twarzy. Jego dobroczynne działanie doceniły już nasze babcie. Aktualnie, w połączeniu z odpowiednimi kremami i ampułkami, jego odświeżająca i odmładzająca moc ma podwójne działanie. – Mamy w ofercie masaż relaksacyjny twarzy, szyi i dekoltu – zachęcają panie z Centrum. – Twarz po takim masażu jest głęboko nawilżona, odżywiona i lekko napięta. Sam zabieg jest bardzo przyjemny, więc w tym przypadku przyjemne łączymy z pożytecznym. Drugi rodzaj masażu z jakiego można u nas skorzystać to tlenowy, gdzie twarz jest masowana przy pomocy specjalnej głowicy. 

W Odnowie po lecie można też zadbać o ciało. Aromatyczne masaże połączone z delikatnym peelingiem, stosowane mogą być także do opalonej skóry. Efekty ich działania widać a także czuć już po pierwszej terapii a lato, które swoim działaniem lekko „podkręca” nasz wygląd, można zatrzymać na dłużej.

Centrum Zdrowia i Urody. Odnowa
ul. Bohaterów Warszawy 40
Szczecin

Galeria Nowy Turzyn, I piętro, lokal 2.F.17
tel. 91 383 32 06
recepcja@odnowaturzyn.pl
www.odnowaturzyn.pl

8( 107)
Wrzesień'17