Rzeźnia na wynajem

Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia na wyspie Łasztownia to doskonały przykład na to, jak historyczny budynek można przekształcić w ciekawe, pod względem architektonicznym i nowoczesne pod kątem technicznym, miejsce promujące kulturę i biznes. 

 

Autor

Aneta Dolega

galeria

Z ogromnych, dających dużo światła okien rozciąga się najładniejszy widok w Szczecinie – na lewy brzeg Odry. Stara Rzeźnia usytuowana jest na bulwarach, co dodaje jej uroku. Na zewnątrz industrialny klimat, w środku nowoczesna przestrzeń idealna pod koncerty, wystawy, konferencje, bale, rauty, spotkania autorskie i wszelkiego rodzaju imprezy. Każdy fragment tej powierzchni można wynająć. – Największa sala o nazwie Iluzjon zajmuje ponad 200 m2 – mówi Patryk Walczak, zajmujący się sprawami organizacyjnymi i promocją w Starej Rzeźni. – Odbywają się tu koncerty, przedstawienia teatralne, pokazy filmowe, to także idealne miejsce na organizacje konferencji czy dużych imprez. 

Iluzjon ma nie tylko atrakcyjną przestrzeń, ale również bardzo dobre zaplecze techniczne ze światłami i systemem nagłośniającym na czele. 

– Mamy praktycznie wszystko, co jest potrzebne do zorganizowania imprezy. Osoby czy firmy zainteresowane wykorzystaniem tej przestrzeni właściwie o nic nie muszą się martwić – podkreśla Patryk Walczak.

Kolejne największe sale to Galeria Szczecińska i Kubryk Literacki, które można połączyć dając jedną wielką przestrzeń, bądź przedzielić na dwa mniejsze pomieszczenia. – To świetne miejsce wystawowe, przeznaczone na organizację wernisaży – mówi Ewa Tracz ze Starej Rzeźni. –  Ale kiedy podzielimy obie sale to pierwsza z nich może służyć jako miejsce pod catering, jako sala bankietowa, a druga jako kameralna sala na różnego rodzaju spotkania. 

Kolejne pomieszczenie to sala Młode Wilki (25 m2) z przeznaczeniem na różnego rodzaju szkolenia, spotkania, debaty, ale w dużo mniejszym gronie. Dodatkowe atrakcje to restauracja Stara Rzeźnia, która też zadba o catering i bardzo dobrze zaopatrzona księgarnia. – Wynajmowane sale można dowolnie aranżować – przez ustawienia mobilnych stołów i krzeseł, przez oświetlenie, scenę aż po samą dekoracje wnętrza. Jesteśmy naprawdę elastyczni w tym temacie i skłonni do przemyślenia, przedyskutowania i podjęcia się prawie każdego pomysłu – dodaje Patryk Walczak.

Restauracja Stara Rzeźnia
ul. Tadeusza Wendy 14
szczecin
9( 108)
Październik'17
gajda