„Motyle świadomości” przywracają pewność siebie

Pierś jest atutem kobiecości. Może być orężem do walki damsko-męskiej, kusi i podnieca. Daje ciepło, poczucie bezpieczeństwa i pokarm, gdy zostajemy matkami. Gdy pierś znika, znika też cząstka jej właścicielki.

Autor

Hanna Promień

O raku piersi można mówić godzinami i pisać bardzo dużo. Słowo „profilaktyka” odmieniane jest przez wszystkie przypadki w wielu artykułach, kampaniach społecznych i programach telewizyjnych. Jednak rak nie jest jednowymiarowy, jego konsekwencją jest coś więcej niż wypadające po chemioterapii 

włosy. Choruje nie tylko ciało kobiety, ale także psychika.

Amputacja i co dalej?

Przypadków, gdy mastektomia jest niezbędna dla ratowania życia przy raku piersi jest całkiem sporo. Po operacji pacjentka rozpoczyna walkę nie tylko o zdrowie, ale także o swoją pewność siebie. Utrata piersi jest okaleczeniem ciała i psychiki, dlatego kobietom bardzo zależy na rekonstrukcji refundowanej przez NFZ. Jednak nawet najbardziej kształtna i okrągła pierś bez brodawki jest niekompletna. Tu pojawia się pole dla gabinetów kosmetyki estetycznej. Większość kobiet do wybiera się do nich dla przyjemności, korzystają z zabiegów by czuć się piękniejszymi, bardziej pewnymi siebie, zrelaksowanymi.

Umiejętności związane z profesjonalnym wykonywaniem makijaży permanentnych można wykorzystać także w szczytnym celu. Poza pigmentacją brwi czy ust wykonuje się również mikropigmentację brodawki, czyli podczas specjalnego makijażu permanentnego na zrekonstruowanej piersi. Chociaż można go wykonać bezpłatnie, to w Polsce nie jest to jeszcze populara forma.- W zabiegach mikropigmentacji brodawki mocno faworyzowane są gabinety za granicą. Jeszcze niewiele kobiet wie, że profesjonalny zabieg można wykonać także w Polsce. To się powoli zmienia, ale trzeba mówić o tym głośno, bo jest to zabieg bardzo ważny nie tylko ze względów estetycznych, ale także dla poprawy kondycji psychicznej. Kobiety, które od nas wychodzą ze łzami radości w oczach są na to najlepszym dowodem – tłumaczy Joanna Wojdan z Dermo Beauty. 

Kolor nadziei.

W Polsce są miejsca, w których zabiegi przywracające pewność siebie kobiet po amputacji piersi wykonywane są bezpłatnie. Gabinet Dermo Beauty ze Szczecina przystąpił do programu „Motyle świadomości”, dzięki któremu kobietom po operacji rekonstrukcji piersi proponuje się dodatkowo pigmentację brodawki.

Celem projektu jest pomoc paniom, które nie mają środków na wykonanie zabiegu, ale także wzmocnienie świadomości społecznej, bo dziś o tym problemie nie mówi się głośno. Pacjentki po mastektomii nie wiedzą, jakie są dzisiejsze możliwości i że mikopigmentacja brodawki istnieje. Dla wielu z nich taki zabieg to ostatni etap leczenia zamykający historię choroby, a pod skrzydłami „Motyli świadomości” kobiety mogą czuć się bezpiecznie i z pełnym zaufaniem poddać się profesjonalnemu zabiegowi. - Kobiety, które szukają pomocy po rekonstrukcji piersi są mocno doświadczone przez chorobę. Często są nieśmiałe i zamknięte w sobie. My jesteśmy gotowe wytłumaczyć wszystko krok po kroku, dać wsparcie i pokierować, także we współpracy z lekarzami, ponieważ okres choroby ma ogromne znaczenie – uważa Joanna Wojdan.

Do gabinetu przychodzą kobiety, które miały nowotwór i wykonana została u nich rekonstrukcja piersi. Zabieg trwa 1,5 godziny, jest bezbolesny i nie wpływa negatywnie na stan zdrowia. Efekt trójwymiarowości jest natychmiastowy, a brodawka wygląda bardzo naturalnie. Zaleca się powtórzenie zabiegu po 3 latach, ze względu na złuszczające właściwości naskórka. Odtworzenie brodawki jest wyjątkowym procesem głównie ze względu na szybki rezultat wizualny i poprawę kondycji psychicznej pacjentek, ale także profesjonaliści, którzy je wykonują niezwykle przeżywają każdy z nich. – To jest nasza misja, satysfakcja i spełnienie zawodowe. To ogromna przyjemność mieć świadomość, że pomaga się wrócić kobiecie do pełni życia, przywrócić jej poczucie atrakcyjności. Chcemy, żeby pacjentki zapomniały o raku piersi i nie miały dyskomfortu przy rozbieraniu się, czy sytuacjach intymnych. Radość w ich oczach, ta zmiana wewnętrzna jest dla nas największą nagrodą – dodaje właścicielka Dermo Beauty.

DERMO Beauty
ul.Józefa Bema 11
Szczecin

tel. 881 215 000
 

9( 108)
Październik'17
gajda