Sekret mocnych włosów

Bujna i zadbana fryzura to niezaprzeczalny atrybut urody zarówno damskiej jak i męskiej. Niestety przerzedzające się włosy oraz łysina to częste źródło kompleksów mężczyzn i kobiet. Wiele osób nie potrafi pogodzić się z utratą włosów, w efekcie czego odbija się to na ich życiu zawodowym lub towarzyskim. Na szczęście rozwój medycyny regeneracyjnej pozwala wyjść naprzeciw w walce „o każdy włos”.

Autor

prestiz

Regenera Activa to nowatorska metoda leczenia łysienia androgenowego włosów. Polega na autologicznym mikroprzeszczepie komórek skóry, pozwalających na odrost utraconych włosów wskutek łysienia androgenowego. Z powodu łysienia androgenozależnego cierpi ok. 70 % mężczyzn i 40 % kobiet. Zawarty w skórze głowy dihydrotestosteron (DHT), powstały na skutek przemiany testosteronu przez zawartą w mieszku włosowym 5αreduktazę, powoduje minaturyzację włosów, spłycenie, ścieńczenie i w konsekwencji wypadanie włosów. Podczas zabiegu Regenera Activa pobiera się wycinek skóry z okolicy karku na linii włosów. Jest to obszar najmniej podatny na łysienie androgenowe. Procedura biopsji skóry podczas zabiegu jest prosta i bezbolesna dzięki miejscowemu podaniu lidokainy. Bioptaty skóry są pobierane za pomocą stempla o śr. 2,5 mm. Tak niewielki wycinek pozwala na samoistne zagojenie się miejsca pobrania przeszczepu. W systemie Regenera Activa uzyskane ze skóry głowy bioptaty są przetwarzane przez specjalnie skalibrowany proces mechaniczny i filtrowane, dzięki czemu uzyskuje się koncentrat ok. 80-150 tys. komórek progenitorowych, komórek skóry, które nabierają właściwości bardzo zbliżone do komórek macierzystych. Innymi słowy udaje się uzyskać frakcję komórek zdolnych zregenerować skórę owłosioną głowy. Podczas zabiegu Regenera Activa otrzymujemy komórki regenerujące włosy własne pacjenta.

W dalszym etapie otrzymany przesącz komórek progenitorowych podaje się za pomocą iniekcji śródskórnych w skórę głowy pacjenta. Zabieg jest bezpieczny, trwa ok.1 h i nie wymaga od pacjenta okresu rekonwalescencji. Jest przeprowadzany jednorazowo. Już po miesiącu od zabiegu można cieszyć się gęstszą fryzurą. Regenera Activa jest idealnym wsparciem i poprawą efektów dla procedury transplantacji włosów metodą S.A.F.E.R. Dzięki połączeniu systemu Regenera Activa i przeszczepu włosów metodą S.A.F.E.R. otrzymujemy efekt przywrócenia i zagęszczenia włosów. To pierwsza tak rewolucyjna technika odtworzenia i regeneracji włosów na świecie,  dostępna jako pierwsza w Klinice Zawodny.

Klinika Zawodny Estetic
ul. Ku Słońcu 58
Szczecin

tel. 504 948 320, 508 719 262, 508 752 460

9( 108)
Październik'17