Do serca przytul psa...

...Weź na kolana kota – to nasz cykl, w którym przedstawiamy znanych i lubianych szczecinian z ich ukochanymi czworonogami. Ich historie będą czasem wesołe, a czasem wyciskające łzy z oczu. Bo jak wiadomo – życie pisze najlepsze scenariusze.

Autor

Inga Elerowska

Aneta Łuczkowska, szczeciński reporter RMF FM:

Mimo, że przyznaje, że praca reportera nie jest łatwa, nie zamieniłaby jej na żadna inną. Sprawia jej radość to, że może zajrzeć tam, gdzie inni nie mają dostępu, a potem podzielić się tym ze słuchaczami. Jeżeli temat dotyczy zwierząt – jest w siódmym niebie. Na co dzień towarzyszą jej pies, kot i... koń. Ten ostatni ze względów oczywistych nie rezyduje w mieszkaniu, ale to wszystko kwestia czasu. Jeśli trafi się kandydat na męża, posiadający stadninę koni, Aneta jest gotowa rozważyć jego kandydaturę.

Draco – wyczekiwany pies miał być dziewczynką, jednak to i owo zdradziło, że to kawaler. Zaskoczenie fundowane jest tym, którzy pytają o to, jaka to rasa i w jakim jest wieku. Otóż ras w jego rodowodzie jest ich wiele… Wyjątkowa uroda Draco sprawia, że powyższe pytanie jest stawiane zawsze. Wiek? Tu też pojawia się zdziwienie, bo jego wigor i wygląd nie wskazują na to, że to 12-letni pies. Żyje w pełnej symbiozie z Anetą, która ceni i zgadza się na jego niezależność oraz młodszym bratem kotem, który szanuje fakt, że może z nim dzielić miejsce do spania, ale nie miskę. Kot Wall-e pojawił się 4 lata temu. Na początku były obawy, że kot zrobi krzywdę psu, ale na jaw wyszło zbawienne działanie szynki. Dzisiaj to zgodny duet. Zdarzają się drobne awanturki, ale raczej dla urozmaicenia psio-kociej egzystencji. Aneta mawia o nich „Bracia w swojej zbrodni” – zdarzają się napady na szafkę. Wall-e używa łapy jako wytrycha, łup ląduje na podłogę, po czym następuje podział. Według zasług. Tak naprawdę decyzja o pojawieniu się kota, spowodowana była chęcią dostarczenia towarzystwa dla Draco, zatem czy można mieć pretensję o powstaniu szajki Dracowall?

 

Aneto dokończ zdanie:

W zwierzętach cenię… szczerość

Od zwierząt uczę się… pozwolić być innymi takimi jacy są

Zwierzaki wnoszą do mojego życia… zawsze na mnie czekają

Pies czy kot… pies

10( 109)
Listopad'17
gajda