Od naczelnej

Autor

Izabela Marecka

Różnorodny, bogaty, radosny. Taki jest grudniowy Prestiż. Pełen ciekawych postaci, pięknych sesji zdjęciowych. Oczywiście jest zdominowany przez Święta, bo chcąc nie chcąc ulegamy magii Bożego Narodzenia i wracają do nas najpiękniejsze wspomnienia z dzieciństwa. Stajemy się bardziej radośni, beztroscy i odrobinę infantylni.

Tej magii dał się porwać bohater naszej okładki – pierwszy dyrygent Filharmonii – Rune Bergmann. Bez problemu namówiliśmy go na zwariowaną sesję w świątecznym stylu. Ekipę Prestiżu zawojował otwartością i ogromnym poczuciem humoru. Warto także dodać, że ten sympatyczny Norweg jest jednym z najlepszych dyrygentów krajów skandynawskich. To, że jest postacią nieszablonową i zmieni nasze postrzeganie muzyki klasycznej było wiadomo już od pierwszej konferencji prasowej. Na pytanie o to, jaka powinna być orkiestra odpowiedział: „Happy & sexy”!  

– „Happy” to bycie pozytywnym i cieszącym się życiem oraz pracą, którą wykonujemy. „Sexy” nie ma nic wspólnego z seksem, a jedynie z pewnością siebie i pewnego rodzaju energią, którą ma poczuć publiczność, kiedy dla niej gramy – wyjaśnia w wywiadzie Rune.

Przyznam, że gdy braliśmy „na tapetę” numer grudniowy mieliśmy spory problem. Wiadomo, że musi być coś o świętach. Coś wyjątkowego. Coś niepowtarzalnego. Burza mózgów trwała długo. Jak spędzają święta znani i lubiani szczecinianie – było, jak świętują przedstawiciele innych kultur – oklepane, wymarzone prezenty pod choinką – nuda. Nagle dziennikarz Daniel Źródlewski rzuca propozycję – szczecinianie na zdjęciu z dzieciństwa z Mikołajem. To jest to! Dzwonimy, pytamy, prosimy, zapraszamy. Nie odmawia Prezydent, nie odmawia i Marszałek. Wszyscy z uśmiechem sięgają do zakurzonych albumów i szukają. Solidarnie, do kartonów ze zdjęciami z dzieciństwa sięgnęłam także i ja. Tak, tak Moi Drodzy, to dziewczątko na zdjęciu powyżej, przebrane (chyba) za Czerwonego Kapturka z lekkim przerażeniem wypisanym na buzi, to ja… 

Fundujemy Wam fotograficzne wspomnienia z dzieciństwa, które mamy nadzieję, będą dla Was nie tylko dobrą rozrywką, ale też inspiracją, by sięgnąć do własnych zdjęć. Chcemy Wam podarować chwilę wytchnienia od świątecznego szaleństwa, które właśnie nadciąga. Odnajdźcie w sobie to dziecko, które zapewne gdzieś tam w środku Was jest. Poczujcie magię Świąt!

Izabela Marecka 

 
11( 110)
Grudzień'17
gajda