Trwale i naturalnie

Makijaż permanentny to dziedzina, która rozwija się równie prężnie co medycyna. Wpływ na tego rodzaju zabiegi ma również moda – aktualnie odchodzi się od cieniutkich, nadmiernie wyskubanych brwi, na rzecz naturalnych, pełnych łuków brwiowych. Naturalny wygląd znowu jest pożądany, a współczesne techniki wykorzystywane w tego rodzaju makijażu pozwalają uzyskać taki efekt. O jego zaletach rozmawiamy z Pauliną Ostrowską, która od 9 lat jest związana z branżą‚ beauty – wizażystką, linergistką i kosmetyczką w jednym, właścicielką gabinetu kosmetycznego Vessna.

Autor

Aneta Dolega

Czym jest makijaż permanentny?

To mikropigmentacja skóry – makijaż, który zdobi twarz bez względu na warunki atmosferyczne, idealny dla osób żyjących w pośpiechu, lub po prostu ceniących swój czas.

Jakie są jego zalety?

Jest odporny na wysokie temperatury i wodę (efekt utrzymuje się na basenie, w saunie, w fitness klubie). Potrafi skorygować asymetrie i niedoskonałości urody: powiększa optycznie usta, a także wyrównuje ich koloryt, tuszuje blizny po opryszczce wargowej i po zajęczej wardze, koryguje efekt opadających kącików ust. Powiększa optycznie oczy, zaznacza lub koryguje kształt oka, m.in opadające kąciki, szeroko lub blisko osadzone oczy. Odbudowuje łuk brwiowy, zagęszcza optycznie brwi, koryguje asymetrię, nadaje odpowiedni kształt i pożądaną grubość, odmładza wygląd powieki (efekt liftingu), tuszuje urazy łuku brwiowego (np. uzupełnia ubytki po rozciętym łuku brwiowym). Makijaż permanentny poprawia ogólny wygląd twarzy, nadaje jej wyrazistości, świeżości, przez co skutecznie odmładza.

Jaką metodę pani stosuje by uzyskać naturalny efekt?

Współczesny makijaż permanentny nie ma nic wspólnego z mocnymi, przesadnymi brwiami wyglądającymi niczym rysunek markerem, przyciągającymi nadmiernie uwagę i utrzymującymi się nawet do kilkunastu lat. Nowoczesna metoda pigmentacji jaką stosuję utrzymuje się od roku do ok 4 lat, dzięki temu taki makijaż nadąża za kobietą i jej oczekiwaniami, zmieniającą się modą, oraz mijającym czasem. Dużym zainteresowaniem cieszy się pigmentacja brwi metodą 3d, czyli metoda cienia polegająca na lekkim przejściu kolorystycznym, tak, aby fronty oraz górna część brwi była delikatniejsza, a dolna krawędź ciemniejsza. Po wygojeniu taki makijaż wygląda naturalnie, elegancko i subtelnie. Dla osób oczekujących ultra naturalnego efektu polecam metodę włoskową, która uzupełnia braki w naturalnych włoskach na łuku brwiowym. 

Usta 3d to hit ostatnich miesięcy – innowacyjna metoda, która dopiero wkracza  na tereny Szczecina, jest to pigmentacja polegająca na niezwykle artystycznym połączeniu kolorów, co finalnie daje efekt optycznie powiększonych, pięknie zaznaczonych, młodych, świeżych ust. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszy się makijaż permanentny powiek – szczególnie kreska w zagęszczeniu rzęs, która podkreśla oko, sprawia, że u nasady rzęs jest ciemno, gęsto, pięknie! Kreska typu eyeliner to pigmentacja dla osób, które lubią mocniejszy makijaż.

Dziękuję za rozmowę

Paulina Ostrowska

Od 9 lat jest związana z branżą‚ beauty – wizażystką, linergistką i kosmetyczką w jednym, właścicielką gabinetu kosmetycznego Vessna.

Vessna
ul. Bł. Królowej Jadwigi 46/1
Szczecin

tel. 501 267 013
kontakt@vessna.pl
www.vessna.pl

11( 110)
Grudzień'17
gajda