Podróżuj komfortowo

Któż z nas nie lubi zwiedzać świata i podróżować? Robimy to chętnie i coraz częściej. Lubimy, kiedy organizacja wyprawy zabiera nam mało czasu i nie przekracza zawartości naszego portfela. Gotowe wycieczki to nadal dobra opcja podróżowania, bo o nic nie musimy się martwić. Szczecińskie Biuro Turystyki Pelikan nie dość, że zabierze nas w upragnioną podróż to jeszcze sprawi byśmy poczuli się naprawdę wyjątkowo.

Autor

Aneta Dolega

Celujemy w wymagającego klienta, który nie lubi pośpiechu, podróżuje w małych grupach i bez niepotrzebnych przesiadek 

– mówi Barbara Łubińska, właścicielka biura. – Nasze autokary wyjeżdżają wyłącznie ze Szczecina, nie mamy nocnych przejazdów, planujemy loty z Berlina. Oczywiście naszych klientów dowozimy prosto na lotnisko. Pelikan działa na rynku turystycznym już ponad 20 lat i jest szczecińską firmą, nie należy do żadnej sieci. – Żartujemy, że powinni z nas zrobić regionalny produkt niczym Pasztecik – śmieje się Barbara Łubińska. – Faktycznie jest tak, że dbamy o naszego klienta, stawiamy na dobre i dogodnie zlokalizowane hotele, pracujemy z doświadczonymi pilotami i korzystamy z usług lokalnych przewodników. Organizujemy wycieczki w takie miejsca, które nie są oblegane przez turystów, ale nie unikamy też turystycznego „must – see”. Nie lubimy tłumów i gonitwy, a nasze podróże są tematyczne i mają objazdowy charakter. Od wielu lat wydajemy katalog z ofertą skierowaną do klientów indywidualnych. W tym roku oprócz znanych i sprawdzonych kierunków pojawiły się też nowe trasy oraz propozycje aktywnego wypoczynku. Niesłabnącym zainteresowaniem od lat cieszą się wycieczki samolotowe. Czarująca Malta, dostojna Toskania czy urokliwy Budapeszt to propozycje na wyjątkowo długą majówkę, którą rozpoczynamy sezon, a rzadziej odwiedzana przez nas Bolonia, to pomysł na przedłużenie wakacji.

I tak szczecińskie biuro specjalizuje się w wycieczkach do Niemiec. Na liście odwiedzanych miejsc znajdują się prawie wszystkie atrakcje turystyczne naszego zachodniego sąsiada. Możemy odwiedzić słynną Bawarię czy Szwarcwald, ale także zobaczyć mniej nam znaną Turyngię. Niezmienną popularnością cieszą się wyjazdy weekendowe. Do tego Pelikan proponuje kierunki w przeróżne części świata. Szampan Mercier i Dom Perignon w miejscach gdzie jest produkowany, a może termy i gulasz w Budapeszcie, albo spacer po Korsyce Napoleona i relaks na Sardynii? Kiedy Europa już się nam znudzi można zawsze stanąć pod chińskim Wielkim Murem albo na Placu Niebiańskiego Spokoju, zwiedzić Macao i Hong Kong albo obejrzeć tango w Buenos Aires i pozachwycać się przyrodą argentyńskiej Zielonej Laguny, Wyspy Ptaków czy kolonii pingwinów Magellana. – Dla tych osób, które nie lubią zbyt daleko wyjeżdżać mamy też wycieczki po naszym kraju – zachęca właścicielka Pelikana – W ofercie mamy takie bestsellery jak Kraków i Wrocław, ale także coraz chętniej odwiedzane Podlasie, Roztocze czy Kaszuby. Generalnie dopasowujemy się do naszego klienta, ale zawsze stawiamy, na jakość a nie na ilość.

Pelikan zajmuje się także organizacją wycieczek szkolnych i wyjazdów integracyjnych, sprzedażą biletów samolotowych i biletów na międzynarodowe przewozy autokarowe. Pomaga w rezerwacji noclegów na całym świecie, a także oferuje wczasy, kolonie, obozy młodzieżowe i kursy językowe.

Prestiż  
Marzec 2018