Dobroczynne uderzenie

Elastyczność skóry maleje z wiekiem. „Skórka pomarańczowa” pojawiająca się na udach, pośladkach i ramionach dotyka 80% kobiet. Medycyna estetyczna poszukuje ciągle nowych rozwiązań w walce z upływem czasu. Ostatnim przebojem w tym temacie jest leczenie falami akustycznymi – Acoustic Wave Therapy – AWT.

Autor

Aneta Dolega

Siła, jaką dysponuje fala uderzeniowa niweluje cellulit i miejscową otyłość – mówi Małgorzata Figurska, właścicielka Klinika Beauty Mazowiecka 13. – W chwili wprowadzenia ich do ciała, fale akustyczne rozprzestrzeniają się na duże obszary, stymulując proces leczenia poszczególnych warstw skóry. Terapia ta powoduje, że skóra staje się wygładzona i odmłodzona, tkanka tłuszczowa ulega rozbiciu, tkanka łączna napina się, a obwód części ciała poddanych zabiegom ulega zmniejszeniu.

Zabieg falami akustycznymi rozpoczyna się od konsultacji i wybrania obszaru terapii. Następnie na leczone miejsce nakładany jest żel, aby przewodzenie fal akustycznych było lepsze. Zabieg jest bezbolesny i nie wymaga rekonwalescencji. Aby uzyskać optymalne efekty zaleca się serię 10 masaży, wykonywanych co 3 – 4 dni. Najlepsze efekty widoczne są nawet 2 – 3 miesiące po ostatnim zabiegu. – Do zabiegu wykorzystujemy urządzenie o nazwie Cellator SC1 – wyjaśnia Małgorzata Figurska. – To urządzenie szwajcarskiej firmy Storz Medical uznanego producenta wielu renomowanych systemów działających w oparciu o fale akustyczne (inaczej dźwiękowe, uderzeniowe). Siła, jaką dysponuje fala uderzeniowa niweluje cellulit, w tym cellulit zwłókniały III i IV stopnia oraz redukuje miejscową otyłość. Urządzenie to umożliwia wykonanie w pełni bezpiecznych zabiegów na określonej partii ciała, bez ryzyka powikłań, zapewniając osiągnięcie maksymalnych efektów widocznych już bezpośrednio po zabiegu.

Prestiż  
Marzec 2018