Na takie SPA czekał Szczecin

Wkrótce w Szczecinie, w Parku Kasprowicza, swoje podwoje otworzy luksusowy Grand Park Hotel. Jego ważną część będzie stanowić Green SPAce Grand Park Hotel, którego managerem została Anita Bajdalska, specjalistka od kosmetologii i odnowy biologicznej, mająca na koncie ogromne doświadczenie w prowadzeniu spa w Polsce i w Europie.

Autor

Aneta Dolega

Została Pani managerem SPA w Grand Park Hotelu, osobą, która tworzy to miejsce od początku do końca. Na czym dokładnie polega Pani rola?

Zaczęłam od wyboru marek kosmetycznych, partnerów z którymi będziemy tworzyć to miejsce. Kolejnym krokiem jest wybór wyposażenia i zorganizowanie pracy w wellness. Trzeba dobrze zaprojektować menu SPA, które będzie wyróżniać się oryginalnością i bardzo wysoką jakością.

Na jakie zatem atrakcje powinien być przygotowany klient?

Absolutnym hitem jest oryginalny, marokański Hammam. Specjalnie zaprojektowane pomieszczenie łaźni parowej z rytuałami opartymi o tradycyjne zabiegi, które są oferowane na całym świecie, znajdą się także u nas. Na uwagę zasługuje wyposażenie pomieszczeń do zabiegów, które jest uznane za jedno z najlepszych. Odpowiada za nie marka Gharieni Group, która na wymagającym, amerykańskim rynku SPA, zdobyła nagrodę za swoje produkty w 2017 roku. Zdradzę tylko, że każde łóżko do zabiegów jest podgrzewane, a gościa otulać będą ciepłe ręczniki, podobnie jak i nakładane na skórę kosmetyki.

Ile trwały przygotowania, szukanie odpowiedniego personelu, wybór zabiegów?

To proces, który trwa kilka miesięcy. Wybór dostawców, marek kosmetycznych to negocjacje biznesowe, które wymagają czasu. Projekt menu SPA, zwłaszcza masaży i rytuałów autorskich zajął mi prawie 3 miesiące.

Rekrutacja pracowników odbyła się już w grudniu, a teraz zaczynamy szkolenia, które potrwają prawie miesiąc. W najlepszych SPA, które miałam przyjemność przygotowywać, np. SPA w Hotelu Double Treeby Hilton w Łodzi, to obligatoryjny czas przygotowania pracowników do pracy. Wszyscy nasi terapeuci mają wyższe wykształcenie kierunkowe i praktykę zawodową.

Będą Państwo pracować na specjalnych kosmetykach, w tym autorskich, nawiązujących do miejsca w którym znajduje się hotel. Proszę zdradzić, co to będzie i jakie przyjemności na nas czekają?

Wiodącą marką kosmetyków w naszym SPA, jest Aromatherapy Associates wywodząca się z Wielkiej Brytanii, oparta całkowicie na naturalnych składnikach. Podczas Gali World SPA Awards 2017 uznana została za najlepszą markę aromaterapeutyczną na świecie. Przygotowaliśmy także autorskie rytuały na ciało, oparte o produkty całkowicie naturalne, nawiązujące do tradycji miejsca w jakim hotel się znajduje. Park Kasprowicza to wyjątkowa roślinność, na bazie której projektowane były zabiegi, np. w ofercie znajdą się kąpiele w płatkach róż, nawiązujące do słynnej „Różanki”.

Ma Pani spore doświadczenie w prowadzeniu i budowaniu podobnych miejsc w całej Polsce i nie tylko. Pani przepis na idealne SPA?

Idealne SPA to takie, w którym goście chcą przebywać i doskonale się czują. Piękne wnętrza, doskonałe kosmetyki, najlepsze wyposażenie ale bez profesjonalnego zespołu nie zastąpią dobrej usługi ma dobrej usługi. To ludzie tworzą takie miejsca. Ich cechy charakteru, zaangażowanie i pasja są najcenniejsze. Wbrew powszechnej opinii to nie wielkość SPA jest najważniejsza ale ludzie, którzy w nim pracują.

Śledzi Pani na bieżąco to, co się dzieje w świecie odnowy biologicznej. Jakie panują obecnie trendy, co nowego warto przetestować na własnej skórze?

Branża wellness stale ewoluuje. Powstają nowe receptury zabiegowe i nowe urządzenia, które poprawiają nasz wygląd. Jednak wszyscy wracają do źródeł, czyli do natury, która jest naszym sprzymierzeńcem. Bardzo popularne są kosmetyki z wodą różaną czy wyciągami z jabłek. Ogromną uwagę przykłada się do profilaktyki zdrowotnej i przeciwdziałaniu negatywnym wpływom stresu, który jest bardzo destrukcyjny dla ludzi.

Tradycja korzystania z sauny czy łaźni sięga starożytności. Jak Pani przekona ostatnich sceptyków, że tego typu zabiegi mają zbawienny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie?

Hartują, wzmacniają i regenerują organizm. To naukowo dowiedzione działanie saun jest dzisiaj na przysłowiowej fali. Nie każdy może z tego korzystać, ponieważ są również przeciwwskazania, choć jest ich niewiele. To także idealne miejsce na spotkania biznesowe, czy wieczory panieńskie i kawalerskie. Tak było w starożytności i coraz częściej jest dzisiaj. 

Wróciła Pani do Szczecina po 10 latach. Nie mogę się nie zapytać Pani o refleksje związane z miastem, również pod względem zabiegów i kosmetologii. 

Tak to prawda, wróciłam do mojego miasta. Szczecin ma ogromny potencjał i doskonałe położenie, a co za tym idzie wielu turystów, którzy cenią nasze usługi SPA. Jest naprawdę dobrze, a teraz po otwarciu naszego GreenSPAce będzie jeszcze lepiej. Pracowałam w najlepszych hotelach SPA w Polsce i Europie, dlatego mam świadomość wartości ludzi z którymi będę mogła współpracować w hotelu. Bardzo mnie to cieszy, że w moim rodzinnym mieście są eksperci hotelarstwa.

Kilka, według Pani niezawodnych zabiegów z których zawsze warto skorzystać?

Przede wszystkim zabiegi na twarz: fantastyczne zabiegi bankietowe przed wyjściem. Doskonałe są również wszelkie zabiegi nawilżające np. „Rytuał różany” czy „Ekspert intensywnie odmładzający” z koktajlem anti- aging. Uwielbianym zabiegiem przez Panie jest „Wiecznie młoda skóra” zawierający silnie napinające serum pozyskane z płatków róży. Wśród zabiegów na ciało polecam np. „Wygładzenie na zamówienie” na bazie zmielonych pestek oliwek i balsamu różanego. Następnie masaże, w tym autorski masaż karaibski albo masaż synchroniczny na 4 ręce. Oczywiście fantastyczne są wspomniane kąpiele w płatkach róży z lampką czerwonego wina i na koniec jeszcze raz kompleksowy rytuał w prawdziwym Hammamie, który jest idealnym relaksem dla ciała i ducha.

Dziękuję za rozmowę.

Anita Bajdalska

Specjalistka od kosmetologii i odnowy biologicznej, mająca na koncie ogromne
doświadczenie w prowadzeniu spa w Polsce i w Europie.

Grand Parkg Hotel
ul. Słowackiego 18
Szczecin

info@grandparkhotel.pl
www.grandparkhotel.pl

3( 113)
Marzec'18
gajda