Wiesz co jesz

W dzisiejszych czasach coraz częściej dochodzimy do wniosku, że jedzenie przetworzonej, łatwo dostępnej żywności ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie, wygląd, a co najważniejsze zdrowie. Nie bez przyczyny powstaje wiele miejsc gdzie dostępne są modne produkty „eko” czy „bio”.  Pomimo to, niełatwo jest zwolnić tempo życia i odrzucić w codziennej diecie korzystanie z przetworzonej żywności i  restauracji typu „fast food”.

Autor

prestiz

Często negatywne sygnały jakie daje nam organizm bagatelizujemy i nie łączymy tego z odżywianiem. A nawet jeśli czujemy się źle po posiłku i szukamy źródła, to niejednokrotnie bywa, że standardowe testy alergiczne i badania nic nie wykazują.

Odpowiedzią na tego typu problemy mogą być nietolerancje pokarmowe. Dlatego Klinika Zawodny jako pierwsza w Szczecinie wprowadziła do swojej oferty testy MRT, które stanowią pewną diagnozą w przypadku nietolerancji.

Nadwrażliwość pokarmowa polega na pobudzaniu układu immunologicznego do wytwarzania mediatorów, które powodują stany zapalne jelit, innych narządów oraz różnych tkanek. Wielu diagnostów łączy z nadwrażliwością takie schorzenia jak: astma oskrzelowa, zespół jelita drażliwego, refluks żołądkowo-przełykowy, migreny i inne bóle głowy, wahania masy ciała, fibromialgia, chroniczne zmęczenie, wykwity skórne, atopowe zapalenie skóry, autyzm, ADHD i inne.

MRT jest testem wykrywającym stany nadwrażliwości pokarmowej. Pozwala on również na ustalenie stopnia siły reakcji na poszczególne pokarmy. Polski panel testu MRT składa się ze 150 antygenów pokarmowych oraz dodatków do żywności. Odpowiednio przygotowaną próbkę krwi pacjenta łączy się z antygenami pokarmowymi i umieszcza na panelach testowych MRT. Próbki te poddaje się procesowi inkubacji, która ma zapewnić zbliżone warunki panujące w organizmie. Dochodzi wówczas do reakcji dającej odpowiedź oraz możliwość pogrupowania substancji i ich siły negatywnego wpływu na organizm. Na podstawie tych wyników układany jest indywidualny plan dietetyczny dla pacjentów.

Dzięki wynikom testów MRT mamy możliwość nie tylko łagodzenia objawów nadwrażliwości pokarmowej, ale przede wszystkim eliminacji ich przyczyn. Lata badań pomogły stworzyć metodę dopasowaną do specyfikacji tych reakcji. Niezwykle często dochodzi bowiem do opóźnionych reakcji nadwrażliwości, związanych z ilością przyjętego pokarmu. Przez to trudno jest zdiagnozować źródło problemu i stosować profilaktykę. Dlatego warto dowiedzieć się jak reaguje nasz organizm na pokarmy i dodatki do żywności, mała próbka krwi może oznaczać duże zmiany. Pacjenci poddający się testom MRT uzyskują interpretację wyników dostosowanych indywidualnie, a dostosowanie do zaleceń pozwoli uwolnić się od dolegliwości, które kiedyś wydawały się być nieodłączną częścią naszego życia. Dodatkowo będziemy usatysfakcjonowani wymarzoną sylwetką i świetnym samopoczuciem.

Klinika Zawodny Estetic
ul. Ku Słońcu 58
Szczecin

tel. 504 948 320, 508 719 262, 508 752 460

3( 113)
Marzec'18