Szczecińska superprodukcja – znamy obsadę!

Szczecińskie plenery – m.in. blokowiska, Wały Chrobrego, tereny stoczni i portu – trafią na ekrany całego świata za sprawą superprodukcji filmowej, roboczo zatytułowanej „Taka karma”.

Autor

Aneta Dolega

galeria

Życie pisze najlepsze scenariusze. Ta historia ma wszystkie znamiona ekranowego hitu - wielką i trudną do zrealizowania miłość, dwoje wyrazistych bohaterów i niezwykłe plenery - Indii i Polski z czasów PRL-u. To zarys filmu, który będzie opowiadać o prawdziwym związku Anity Agnihotri (byłej Miss Indii, właścicielki legendarnej restauracji Bombay) i Polaka Andrzeja Łuszczewskiego (znanego szczecińskiego biznesmena). Para poznała się w latach 70. w Indiach. Anita  wychowała się w bogatym, tradycyjnym domu, Andrzej był zwyczajnym chłopakiem. Zakochali się w sobie od pierwszego wejrzenia. Niestety Anita była już zaręczona z innym, jej życie zostało już zaplanowane. W takiej sytuacji para decyduje się na ucieczkę - z kolorowych Indii do szarej Polski...

Ponad 70 procent zdjęć do filmu będzie realizowanych właśnie tam, a reszta w Szczecinie. Jak przystało na bollywoodzką koprodukcję, nie zabraknie śpiewu i tańca, zobaczymy, m.in. roztańczonych… stoczniowców. Na premierze filmu, która odbędzie się w szczecińskiej Filharmonii pojawią się także Miss Poland i Miss Indii z ostatnich trzech dekad. W obsadzie mają znaleźć się m.in. Maja Ostaszewska oraz Robert Więckiewicz (zagrają rodziców Andrzeja, na zdjęciach), a także bollywoodzka aktorka Rati Agnihotri, która prywatnie jest siostrą Anity, głównej bohaterki filmu. Główne postacie zagrają Maciej Musiał i hinduska aktorka, która wyłoniona zostanie z castingu. Muzykę skomponuje Shankar Mahadevan, który jest autorem hitów do największych bollywoodzkich produkcji. Reżyserem jest Michał Kwieciński (producent m.in. „Katynia” i „Czasu honoru”). Koproducentem obrazu jest firma, która zrobiła cztery oscarowe filmy, w tym słynne dzieło Danny’ego Boyle’a „Slumdog. Milioner z ulicy” Premiera jest zapowiadana na przyszły rok i równocześnie trafi na europejskie i azjatyckie ekrany.

5( 115)
Maj'18
gajda