Jak najlepiej zregenerować skórę twarzy po lecie? Dzięki mezoterapii igłowej

Która z nas nie lubi wylegiwania się na słońcu, kąpieli w morzu lub wakacyjnych aktywności? Niestety skóra po lecie może być tym wszystkim zmęczona. Dlatego po urlopie warto o nią zadbać. Jak? Spytaliśmy o to eksperta – Berenikę Kłos-Hahs, lekarza medycyny estetycznej z Kliniki HAHS.

Autor

prestiz

Z jakimi problemami estetycznymi twarzy najczęściej musimy zmierzyć się po wakacjach?

Berenika Kłos-Hahs: Najczęściej kobiety skarżą się na suchą, łuszczącą się skórę. Zauważalna jest też utrata jędrności i elastyczności. Pojawiają się także przebarwienia oraz nierówny koloryt skóry.

Jak najskuteczniej zregenerować skórę twarzy po lecie?

Trzeba opracować plan pielęgnacji. Podstawa to nawilżanie, odżywianie i rozjaśnianie przebarwień. Pomóc w tym mogą oleje, ekstrakt z aloesu lub kosmetyki z witaminą C czy kolagenem. Jeśli jednak ktoś nie ma czasu, ani cierpliwości i zależy mu na spektakularnym efekcie – najlepiej, by rozważył profesjonalny zabieg regenerujący w gabinecie medycyny estetycznej.

Który zabieg według Pani najlepiej odżywi skórę?

Zdecydowanie mezoterapia igłowa. To prawdziwe objawienie w medycynie estetycznej! Mezoterapia to ratunek dla szarej, wiotkiej, odwodnionej skóry. Zapewnia całkowitą regenerację i pomaga pozbyć się bardzo wielu problemów estetycznych. Muszę też dodać, że to zabieg absolutnie dla każdego. Zarówno dla młodej cery, która potrzebuje blasku i nawilżenia, jak i dojrzałej – wymagającej dogłębnej regeneracji.

Na czym dokładnie polega?

Mezoterapia igłowa to rodzaj zabiegu odmładzającego, który polega na ostrzykiwaniu skóry małymi dawkami substancji leczniczych na bazie kwasu hialuronowego lub osocza bogatopłytkowego. Kwas hialuronowy doskonale wypełnia zmarszczki i wszelkiego rodzaju zagłębienia, będące efektem procesu starzenia się skóry. Natomiast zabieg z osoczem bogatopłytkowym to naturalny sposób na biostymulację organizmu.

Jakich efektów możemy się spodziewać po mezoterapii?

Mezoterapia stosowana na twarz, szyję lub dekolt doskonale nawilża, regeneruje skórę, spłyca zmarszczki i nadaje jej zdrowy wygląd. Warto też pamiętać o tym, że metoda nie tylko redukuje defekty estetyczne, ale może być również stosowana w profilaktyce przeciwstarzeniowej. Uelastycznia, rozjaśnia i odmładza. Regularnie wykonywana pobudza naturalne procesy regeneracyjne, dzięki czemu stymuluje skórę do odbudowy. Cera dzięki niej zyskuje zdrowy i młody wygląd. Co jeszcze warto zaznaczyć? Efekty widać już po pierwszym zabiegu! 

Czy mezoterapia boli?

Mezoterapia powoduje pewien dyskomfort u pacjenta, zwykle więc przeprowadza ją się w znieczuleniu miejscowym. Dużym atutem metody jest to, że to zabieg niechirurgiczny. Po mezoterapii szybko można wrócić do codziennych obowiązków.

Jakie preparaty używane są przy zabiegu? Które są najlepsze?

Najczęściej używa się preparatów z wysoko stężonym kwasem hialuronowym. W naszej klinice bardzo dużą uwagę przykładamy do marek i dobieramy odpowiedni środek indywidualnie do potrzeb klienta. Wybieramy produkty z najwyższej półki, bo to od nich zależy nie tylko efekt, ale też bezpieczeństwo zabiegu. Używamy m.in. Restylane Skinboosters Vital, Restylane Skinboosters i Neauvia Hydro Deluxe. Śledzimy też najnowsze trendy, wprowadzamy nowinki, by jakość naszych usług była jak najlepsza.

Kiedy najlepiej go wykonać?

Zabieg można wykonywać niezależnie od pory roku, jednak bardzo późne lato lub wczesna jesień to świetny okres. Właśnie wtedy skóra potrzebuje największej regeneracji, a mezoterapia może doskonale odżywić ją od środka.

Dziękujemy za rozmowę.

Medycyna estetyczna. Klinika HAHS
ul. Czwartaków 3
Szczecin
8( 118)
Wrzesień'18
gajda