Słowo do naczelnej

Autor

Izabela Marecka

Napisałam wstępniaka, jak zwykle tuż przed oddaniem Prestiżu do druku i... wyrzuciłam go do kosza. Jest polska złota jesień, ciepło, przepięknie, a ja piszę o wyborach samorządowych... To chyba przez social media, w których atmosfera przedwyborcza w klimacie minionego lata – gorąca jak piec hutniczy. Ale zajmijmy się ciekawszymi tematami, bowiem Prestiż w październiku barwny jak kolory otaczającej nas aury. 

Na okładce Olga Adamska, aktorka Teatru Polskiego. Kobieta niezwykła i charyzmatyczna. Kobieta-kameleon. Raz jest uroczą trzpiotką i kokietką. Innym razem damą, femme fatale, boginią. To także niekwestionowana królowa kabaretu. W tym roku obchodzi okrągły 20-letni jubileusz swojej pracy, co stworzyło doskonałą okazję by podarować jej sesję w październikowym Prestiżu.

Szczecin oszalał na punkcie kompozytora Radzimira Dębskiego zwanego Jimkiem. Na dwa jego ostatnie koncerty bilety wyprzedały się jak ciepłe bułeczki. Nic dziwnego, bowiem jego nowatorskie podejście do muzyki podbija publiczność nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Ma 32 lata, a zrobiło się o nim głośno 6 lat temu, gdy wygrał konkurs na ogłoszony przez Beyonce remix jej hitu „End of time”, który nawiasem mówiąc był lepszy od oryginału. Po tym sukcesie Jimek poszedł jak burza. Jego symfoniczne wykonanie „Hip-hop history” stało się niebywałym sukcesem, a ścieżka dźwiękowa, którą napisał do filmu „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej” tylko utwierdziła nas w przekonaniu, że Radzimir genialnym muzykiem jest.

Dla tych co nie wiedzą dodam, że Jimek urodził się w Szczecinie, jest synem piosenkarki Anny Jurksztowicz (rodowitej szczecinianki) i Krzesimira Dębskiego. Co więcej artysta bardzo często podkreśla, że kocha nasze miasto. Nic więc dziwnego, że gdy Porsche stworzyło samochód dedykowany dla niego, na miejsce sesji wskazał nie Warszawę czy Nowy York, a właśnie Szczecin. Na łamach Prestiżu z dumą i satysfakcją prezentujemy zdjęcia z tej wyjątkowej sesji.

Co jeszcze w październikowym Prestiżu? Dużo motoryzacji: unikatowa Tesla X, najnowsze dziecko Mercedesa – Klasa G, a także rodzinne podróże jachtem dookoła świata, zdjęcia pięknych kobiet i stylowych mężczyzn. Jest co pooglądać i co poczytać. 

Miłej lektury!

 

Izabela Marecka 

 
9( 119)
Październik'18
gajda