Szwedzka szkoła wypoczynku

Przytulny, kameralny, ze strefą relaksu i kawiarenką. Panuje tu przyjemna atmosfera, pchnie świeżo zmielona kawa. O czym mowa? O nowym salonie i serwisie samochodowym Volvo Auto Bruno.

Autor

Aneta Dolega

galeria

Volvo jest nie tylko szczególnie „ludzką” marką samochodów, ale także dba o swoich klientów, otaczając ich komfortem i opieką. Sprawdziliśmy to w nowym szczecińskim salonie Volvo Auto Bruno. Kawa faktycznie była dobra, fotele i kanapa wygodne, przemiła obsługa i… jakoś nie chciało nam się stamtąd wychodzić, pomimo, że nie kupowaliśmy nowego samochodu.

 – Salon został stworzony całkowicie pod klientów – uśmiecha się Robert Smółko, dyrektor zarządzający Volvo Auto Bruno – Wygodna kanapa, fotele, krzesła, hokery, podwieszany drewniany sufit, szare kafle i designerskie lampy. Zależało nam by każdy czuł się niemal jak u siebie w domu. 

Kolejna zmiana to podejście do klienta. – Handlowcy mają własne biura, schowane z tylu salonu. Na przedzie znajdują się dwa punkty konsultacyjne oraz recepcja, gdzie klient uzyska już konkretną pomoc – wyjaśnia dyrektor. – Jeśli nie chce rozmawiać z handlowcem w salonie i potrzebuje bardziej intymnego miejsca to mamy do tego przeznaczoną specjalną przestrzeń.

W salonie Volvo Auto Bruno oczywiście kupimy nowy samochód, ale nie tylko. Możemy tutaj nasze auto oddać do serwisu i być przy jego przeglądzie czy naprawie. – Klient ma teraz możliwość obejrzenia swojego samochodu w trakcie jego naprawy w serwisie – mówi Robert Smółko. –  Ogląda cały proces przez specjalnie do tego służącą przeszkloną ścianę. Jest tam stolik i krzesła. Można usiąść, napić się kawy i popatrzeć na pracę mechanika, albo po prostu się zrelaksować, poczytać magazyn, przejrzeć wiadomości w telefonie.  Stworzyliśmy także kącik dla najmłodszych, tak by w trakcie kupowania czy robienia przeglądu samochodu dzieci się nie nudziły. 

Wystrój wnętrza ma duże znaczenie, w końcu Volvo to legendarna marka, utożsamiana, nie bez powodu, z niezawodnością, elegancją i bezpieczeństwem. W szczecińskim salonie, wielbiciele szwedzkiego samochodu zaopatrzą się w najnowsze gadżety tej marki, równie dobre gatunkowo jak samo auto.

 Samochód w przeglądzie, my spoglądamy na nasze bawiące się dzieci, popijając kawę i czasem znad gazety zerkamy na nasze otoczone opieką auto. Idealne popołudnie kierowcy Volvo.

9( 119)
Październik'18