Izbowe spotkanie z Grzegorzem Kołodko

Autor

prestiz

Rolą Północnej Izby Gospodarczej jest inicjowanie dyskusji i podejmowanie działań dających odpowiedzi na istniejące problemy ekonomiczne sektora przedsiębiorstw. Jednym z problemów, z którymi borykają się niemal wszystkie przedsiębiorstwa jest słabość rynku pracy, niewydolne szkolnictwo zawodowe i wynikające z tego niedobory pracowników.

W związku z tym Izba zorganizowała spotkanie, na które zostali zaproszenie eksperci i przedstawiciele firm: Zbigniew Cenkier, dyrektor Shipping and Trading, Marek Kubik, prezes Agencji Rozwoju Metropolii Szczecińskiej, Paweł Laska, site manager Zalando Logistics Operations Polska, Krzysztof Osiński, prezes Wojewódzkiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Szczecinie, Andrzej Przewoda, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Szczecinie oraz Jarosław Tarczyński, prezes Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie.

– W sytuacji, w której firmy zabiegają o nowych pracowników, musimy przejąć inicjatywę i zadbać, żeby nasz głos w sprawie rynku pracy dotarł do polityków, samorządowców i środowiska naukowego – mówił Jarosław Tarczyński. 

Zwieńczeniem debaty było wystąpienie prof. Grzegorza Kołodki, który podsumował problemy rynku pracy oraz wygłosił wykład, w którym poruszał m.in. temat procesu globalizacji, oraz przywołał przykład spektakularnego i niepowtarzalnego skoku gospodarczego Chin. W wykładzie wzięli udział szczecińscy przedsiębiorcy. 

11( 121)
Grudzień'18