Kamienica Dohrna – stylowy i nowoczesny biurowiec

Autor

Aneta Dolega

galeria

Szczecin słynie z pięknych kamienic, z którymi związane są niezwykłe historie. Niektóre z tych budynków otrzymują nowe życie jak Kamienica Dohrna znajdująca się na ul. 3 Maja 22, obok pl. Zawiszy. W tym neorenesansowym budynku będą się mieściły biura o wysokim standardzie. Już pierwsze firmy zarezerwowały w nim miejsce.

 – Kamienica Dohrna to połączenie historycznego budynku i nowoczesnej formy, spełniającej najwyższe standardy biurowe – mówi Anna Choynowska, właścicielka Broker Nieruchomości, odpowiedzialna za komercjalizację budynku. – To narożna, 6-kondygnacyjna kamienica wybudowana w XIX wieku, która zostanie zrewitalizowana na biura klasy A.

Pierwszym właścicielem tego budynku był Carl Anton Dohrn, który w 1852 roku wybudował przy obecnym placu Zawiszy swoją rezydencję. Był tłumaczem, podróżnikiem i doktorem nauk przyrodniczych. Założył „Towarzystwo Muzeum Pomorskiego”, które gromadziło kolekcję sztuki antycznej. W XIX w. powstało „Pommersches Muzeum” z siedzibą w rezydencji Dohrnów przy ówczesnej Lindenstrasse. Rezydencja Dohrnów przetrwała wojnę, wypaleniu uległa tylko część dachu. Po wojnie budynek zabezpieczono i od 1946r mieściła się w nim przychodnia kolejowa. W późniejszych latach Kamienica Dohrna była własnością PKP. Na przełomie 2019/2020 roku powstanie nowoczesny biurowiec, nawiązujący architekturą i klimatem do swojej niezwykłej przeszłości.

– Kameralna kamienica będzie jednocześnie nowoczesną powierzchnią biurową o łącznej powierzchni ponad 4 tys. m2 – wymienia Anna Choynowska. – Przyszli najemcy elastyczne i funkcjonalne przestrzenie będą mogli dzielić na mniejsze moduły lub pozostawić w systemie „open space”. Jako, że budynek jest podporządkowany nawet najbardziej wymagającym klientom, nie zabraknie w nim recepcji, szybkobieżnych wind, całodobowej ochrony, systemu kontroli dostępu oraz rowerowni. Wisienką na torcie będzie boisko do koszykówki, które zlokalizowane będzie na dachu. Ponadto znajdą się takie detale jak podniesione podłogi, klimatyzacja, a także uchylne okna.

Kamienica Dohrna to nie tylko powierzchnia biurowa. W budynku znajduje się także przestrzeń na lokale usługowe. Ze względu na prestiżową lokalizację, znajdującą się w samym centrum miasta i wysoki standard inwestycji, to idealne miejsce na: restauracje, kawiarnie, instytucje finansowe, gabinety lekarskie.

– Położenie, architektura, piękna przeszłość i wystrój tego budynku są jedyne w swoim rodzaju. – dodaje na koniec Anna Choynowska. – Historia i nowoczesność daje wspaniałe połączenie i drugie życie temu budynkowi.

Kamienica Dohrna
al. 3 Maja 22
Szczecin

tel. +48 502 727 727
najem@kamienicadohrna.pl
www.kamienicadohrna.pl

11( 121)
Grudzień'18