Są momenty, kiedy kawa w filiżance nie wystarcza – szczególnie w długą, sylwestrową noc. W koktajlbarze 17 Schodów wśród wybornych drinków i koktajli znajduje się jeden, który ma szansę stać się gwiazdą tej wyjątkowej nocy. Wódka, likier kawowy, odrobina cukru i mocna dawka espresso. Całość serwowana w schłodzonym szkle koktajlowym. Oto Espresso Martini, jedyne, wyjątkowe, przepyszne.

– Koktajl został skomponowany w latach 80. przez londyńskiego guru barowego Dicka Bradsella – zdradza genezę drinka właściciel 17 Schodów Michał Łoziński. – Bar Soho Brasserie odwiedziła znana modelka i poprosiła  o skomponowanie koktajlu, który ją obudzi.  Bradsell wybrał aromatyczne espresso, likier kawowy, cukier i dobrej jakości wódkę, które wymieszał w shakerze z lodem. Tak przygotowany koktajl podał w schłodzonym, eleganckim szkle, prezentując tym samym po raz pierwszy Espresso Martini. Co ciekawe, Dick Bradsell, którego żona pochodziła z Polski, stworzył inny koktajl o nazwie Polish Martini.

Espresso Martini to koktajl dla wielbicieli zarówno kawy, jak i mocniejszych trunków – stawia na nogi i rozpieszcza zmysły – Dlatego w sylwestrową noc, specjalnie dla państwa, bez limitu będziemy serwować między innymi słynne Espresso Martini, na bazie luksusowej wódki Ketel One, która ma 300 historię produkcji – zapewnia właściciel. – Ten londyński klasyk nie jest jedynym koktajlem z tak bogatą historią i smakiem, który zaprezentujemy tej nocy. Oprócz doznań smakowych gwarantujemy szampańską zabawę do białego rana w klimacie 17 Schodów. Zapraszamy do rezerwacji miejsc i spędzenia razem z nami tej wyjątkowej nocy!

Prestiż  
Grudzień 2018