Wakacje szyte na miarę

Choć do lata jeszcze kilka miesięcy już ciepło myślimy o wakacyjnym wypoczynku. O tym, dokąd warto pojechać w tym roku, które kierunki są modne i na jakie zniżki możemy liczyć mówi Weronika Sadlok, kierownik biura podróży Neckermann.

Autor

Prestiż

Czy szczecinianie już rezerwują letnie wakacje? Jakie są korzyści
z wcześniejszej rezerwacji? 

Są to duże korzyści dla domowego portfela. Aktualne zniżki sięgają nawet 60%. Rezerwując teraz zapłacimy jedynie 5% zaliczki, mamy gwarancję najniższej ceny, a także zapewnienie, że w razie nieprzewidzianych zdarzeń możemy np. zmienić termin naszego wyjazdu nie narażając się na dodatkowe koszty. Wczesna rezerwacja to również największy wybór oferty: kierunku, terminu czy pokoju. Te najlepsze hotele, w najpiękniejszych lokalizacjach, czy pokoje rodzinne sprzedają się bardzo szybko. Ponadto dla klientów, którzy już teraz dokonają rezerwacji wakacji korzyścią będzie darmowy parking przy lotnisku oraz darmowe ubezpieczenie od kosztów ewentualnej rezygnacji. Wylatując z Berlina korzystamy również z promocyjnych cen biletów lotniczych tanich i rejsowych linii, co pozwala na różne długości pobytów i dobre godziny przelotów.

Które miejsca wypoczynku w tym roku cieszą się największą popularnością?

Basen Morza Śródziemnego, takie kraje jak Grecja, Hiszpania, Turcja czy Bułgaria. Lubimy łączyć miejsca, w których plażujemy, możemy zobaczyć zabytki, parki rozrywki. Częściej rezerwujemy kilkudniowe wyjazdy typu „city break” do takich miast jak Lizbona, Rzym czy Madryt,
z przelotem lub z własnym dojazdem. Chętniej latamy do egzotycznych miejsc np. na Dominikanę, do Tajlandii czy na Malediwy.

Jakie miejsca wybierają rodziny? 

Chętnie rezerwują wczasy all inclusive z zapleczem rekreacyjnym dla dzieci. Lubimy wypoczynek w Grecji, Turcji, Bułgarii i na Majorce, szczególnie w hotelach oferujących dla najmłodszych polskich animatorów Lollo&Bernie oraz mających zjeżdżalnie czy aquaparki. Chętnie wybieramy Włochy – czy to samolotem czy z własnym dojazdem, szczególnie ośrodki przy plaży, położone wśród zieleni, z basenami i placami zabaw. Dla dzieci w takich obiektach pobyt jest darmowy. 

Co w przypadku konieczności rezygnacji z wcześniej wykupionej wycieczki?  

Warto skorzystać z dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji np. all risk, które umożliwia zwrot kosztów z każdej zadeklarowanej pisemnie przyczyny. Dla fanów wakacji na 4 kółkach mamy atrakcyjną ofertę rezerwacji miejsc noclegowych. Planując wakacje z dojazdem własnym wystarczy tylko 5% zaliczki, resztę dopłacamy na tydzień przed wyjazdem. Do tego terminu można również bez dodatkowych kosztów zmienić swoją rezerwację. 

Gdzie szczecinianie spędzają egzotyczne wakacje? 

Wiele ofert dla klienta jest „szytych na miarę” i dopasowywanych do jego indywidualnych potrzeb. Jeśli ktoś marzy o połączeniu zwiedzania Kuby i wypoczynku w Meksyku albo o rejsie po Malediwach ze zwiedzaniem Dubaju w drodze powrotnej, wystarczy zgłosić się do nas. Możemy też wylecieć z Berlina, a wrócić do Warszawy. Doradzimy i znajdziemy najkorzystniejsze warianty wypoczynku czy też zwiedzania na każdą kieszeń.

Jakie są najnowsze wakacyjne trendy Polaków? 

Turystyka zmierza w stronę personalizacji oferty, urlop to zazwyczaj kilka dni, które chcemy spędzić tak jak lubimy. W najnowszym katalogu i ofercie „Selected” znajdziemy hotele markowe dedykowane różnym grupom turystów. Nowością są np. hotele Cook’s Club, które oferujemy m.in. w Bułgarii, Turcji, na Sardynii, na Majorce. To obiekty zaprojektowane dla turystów, którzy chcą spędzać czas w obiektach o świetnym designie, z doskonałą kuchnią i drinkami, przy serwowanej przez topowego DJ’a muzyce. Wieczorne seanse filmowe na dużym ekranie przy basenie, wspólna rozrywka w escape rooms – to tylko niektóre z atrakcji tych miejsc. 

Dziękuję za rozmowę.

 

Prestiż  
Grudzień 2018