Sznurkowe must-have

Autor

Aneta Dolega

Torebki, obok butów, to najważniejsze akcesoria w garderobie kobiety. Świat na torebkach od Prady czy Louis Vuitton już dawno przestał się kończyć. Lubimy nosić rzeczy oryginalne, ale niekoniecznie za przysłowiowe „miliony monet”. Sznurkowe oraz szydełkowe, kolorowe torby i torebki od Kasi Sałmanowicz to prawdziwe dzieła sztuki.

Pani Kasia tworzy je pod nazwą Sznurkovelove. – Jeśli jakaś torba jest z materiału to dlaczego nie może być ze sznurka – stwierdza projektantka. – Sam pomysł narodził się kilka lat temu. Chciałam zacząć robić coś twórczego. Nie miał mi kto pokazać jak się szydełkuje, więc postanowiłam nauczyć się wszystkiego sama. Dużo czytałam i oglądałam filmiki na kanale Youtube.

Stanęło na torebkach i to z bardzo prostego powodu. – Kobiety je kochają! – śmieje się pani Kasia. – W czasach, kiedy zalewa nas chińska tandeta, solidne i twórcze rękodzieło wraca do łask i każdy chce mieć coś oryginalnego na własność. 

Sznurki, z których powstają torebki pochodzą z recyklingu. Kupowane są w hurtowni w Szczecinie, przyjeżdżają także spod Łodzi. – Czas zrobienia torebki zależy od wybranego modelu, czy jest podszewka, zamek oraz inne elementy – wymienia autorka. – Gotowe torebki nie są skomplikowane w konserwacji. – Pierzemy je w 30 stopniach tak, jak w przypadku zwykłych bawełnianych koszulek.

11( 121)
Grudzień'18