Zawieszeni w powietrzu

Autor

Aneta Dolega

Miłośnicy kina zapewne pamiętają niesamowite efekty specjalne zastosowane w filmie „Matrix”. Zawieszeni w powietrzu i kręcący się wokół własnej osi aktorzy, to efekt techniki nazywanej bullet time, która wykorzystuje pracę połączonych ze sobą kilkudziesięciu cyfrowych lustrzanek. Ten sam efekt, w autorskim opracowaniu został wykorzystany w programie telewizyjnym Top Model. 

Za tą niezwykłą sesją stanęły połączone siły agencji interaktywnej Digitalsi i producentów finalnego efektu, czyli projektu Time Busters. – W sesji udział wzięli uczestnicy programu, dla których było to jedno z zadań do wykonania – mówi fotograf Paweł Smoliński, szef Digitalsów. – Na specjalnej trampolinie każdy z nich miał się zaprezentować jak najbardziej atrakcyjnie. W tym czasie ustawione wokół trampoliny aparaty cyfrowe wykonywały zdjęcia. Następnie obraz z wszystkich lustrzanek został połączony w całość i poddany postprodukcji.

Podczas sesji nad uczestnikami czuwał jeden z członków jury, znakomity choreograf Michał Piróg. Finalny efekt, którego fragmenty możemy obejrzeć w Internecie, wypadł fantastycznie. 

Prestiż  
Grudzień 2018