Centrum dobrego spojrzenia

Autor

Aneta Dolega

Historycy nie są zgodni co do tego, kto wynalazł okulary, ale nasi przodkowie chwytali się różnych sposobów, by podkręcić swój szwankujący wzrok. W starożytności do powiększania obrazu używano kryształów lub wklęsłych luster, np. cesarz Neron oglądał walki gladiatorów spoglądając na arenę przez szafir. Przełom nastąpił w XVII wieku, gdy w Londynie pojawiały się w okularach zauszniki. Rewolucja w tej dziedzinie trwa nadal, a wybór okularów jest ogromny, tak jak w znanych salonach Optik Center Ekspres. W tym roku salon zyskał pełnoletność. Założony i prowadzony jest przez Ewę Pawską, dla której sztuka optyczna nie ma tajemnic. To firma stricte szczecińska, rodzinna, oparta na starym, dobrym rzemiośle. 

Działacie wciąż w tym samym miejscu, oferując naprawdę duży i atrakcyjny wybór okularów. W czasach, kiedy na rynku pojawiają się sieciówki to oznacza sukces.

Każde przenoszenie się, zamykanie wiąże się z utratą klienta. My jesteśmy wciąż w tym samym miejscu. Poza tym jesteśmy firmą polską, rodzinną. Nie mamy ani statusu spółki, ani nie należymy do żadnej sieci. Powoli się rozrastamy, obecnie mamy siedem salonów: trzy w Szczecinie i cztery w Świnoujściu. Sukces opiera się na dwóch rzeczach: na jakości i na podejściu do klienta. Okulary maja nam służyć przez długi czas, dlatego muszą być dobrze wykonane z bardzo dobrych materiałów i jeszcze powinny być ozdobą naszej twarzy, gdyż jest to też swego rodzaju biżuteria.

W salonie znajdziemy okulary praktycznie dla każdego i na każdą kieszeń. Są tu marki premium takie jak Armani, RayBan, Prada czy Oakley. Każda z tych rzeczy, niezależnie od ceny, nie odbiega ani jakością ani fasonem od tych z górnej półki.

Jakość dla nas to rzecz najważniejsza i dotyczy to każdego naszego produktu. Współpracujemy z dobrymi firmami, które produkują znakomite soczewki okularowe.  Pracujemy na nowoczesnych maszynach, które pozwalają nam na bardziej precyzyjne wykonanie okularów. Pracuję w tym zawodzie już 40 lat. Zaczynałam od ręcznego szlifowania szkieł. Mogłabym spokojnie przejść na emeryturę, ale kocham to robić i wiem, że maszyna nie jest w stanie wykonać pewnych rzeczy tak dokładnie jak człowiek.

Rozmawiając o nowoczesności w optyce i w pani branży należy wspomnieć o wynalazku, który jest bardzo przydatny dla tych osób, które muszą używać więcej niż jednej pary okularów.

Tak, mowa tu o szkłach progresywnych, które mamy w swojej ofercie. Są one połączeniem szkieł do dali, komputera oraz czytania. Jedna para okularów zapewnia nam widzenie na wszystkie odległości. Zostały one stworzone z myślą o osobach po 40 roku życia, które zaczęły posiadać dyskomfort związany z patrzeniem na bliskie odległości. Współpracujemy z francuską firmą Essilor, która posiada najnowszej generacji szkła progresywne Varilux, zapewniające komfortowe widzenie. W naszym salonie nie tylko wykonujemy tradycyjne okulary ale także korekcyjne okulary przeciwsłoneczne, gogle narciarskie oraz okulary do spawania. Posiadamy szeroki asortyment, dzięki czemu każdy klient może znaleźć odpowiednie okulary dla siebie. Jesteśmy w stanie dostosować się do każdego. 

Okulary to jak Pani wspomniała także biżuteria. W takim razie co w tym sezonie warto założyć na nos?

Mówi się o powrocie do okrągłych oprawek, ale tak naprawdę do każdej osoby pasuje co innego. Są klienci, którzy lubią jednolite barwy. Są też i tacy, którzy nie boją się odrobiny ekstrawagancji. Na pewno nikt nie wyjdzie od nas bez swojej pary wymarzonych okularów.

Dziękuję za rozmowę.

Prestiż  
Grudzień 2018