Enklawa urody

Marta Czerkawska-Burgs to beauty expert, specjalistka mikropigmentacji i właścicielka Enklawa Institute. Ukończyła studium kosmetologiczne, szkołę mikropigmentacji Purebeau oraz Long Time Liner – jedną z najbardziej prestiżowych szkół na świecie. W swojej pracy ceni perfekcjonizm, estetykę i zdobytą wiedzę, którą wykorzystuje tworząc wyjątkowe makijaże permanentne. Jej instytut cieszy się renomą. Co więcej, w salonie wykonywane są zarówno zabiegi z zakresu kosmetologii, jak i medycyny estetycznej. 

Autor

Karolina Wysocka

galeria

Skąd pomysł na Enklawę?

Pomysł na Enklawę pojawił się z chęci odtworzenia miejsca profesjonalnego, współpracującego z najlepszymi markami kosmetologicznymi, w połączeniu – przyjaznego i pięknego miejsca dla klientów z najwyższym standardem obsługi.

A jak wspomina Pani okres tworzenia salonu? Co sprawiło, że z „małego gabinetu” powstał instytut?

Na początku zajmowałam się wszystkim, zaczynając od przygotowania gabinetów, poprzez pracę recepcjonistki, menadżera, aż po marketing. Pracowałam od rana do wieczora, ciesząc się każdą chwilą, mimo, że klientów nie było. Wierzyłam, że moja pasja, pomysł i wytrwałość się kiedyś opłacą.

Nie muszę pytać, czy praca to Pani pasja, bo to widać od razu. Co jednak daje Pani największą satysfakcję?

Uwielbiam prowadzić instytut i daje mi to mnóstwo energii. Zarówno zarządzanie oraz wdrażanie nowych pomysłów, zabiegów, jak też przekazywanie wiedzy, informacji moim pracownikom.

W czym specjalizuje się Enklawa? Jakie zabiegi wykonujecie i o które najczęściej pytają klienci?

Od 10 lat jesteśmy jedynym autoryzowanym Instytutem Dermalogica w Szczecinie. Specjalizujemy się w kosmetologii medycznej, popartej sprzętami z badaniami klinicznymi oraz mikropigmentacją estetyczną i medyczną. Prowadzimy skin bar, gdzie każda pacjentka może spróbować naszych kosmoceutyków i skonsultować się z dermokonsultantką. Najwięcej wykonujemy terapii łączonych, zaczynając od zaawansowanych oraz małoinwazyjnych amerykańskich kwasów, łączonych z laserem Alma oraz zabiegów Dermalogica. Zajmujemy się także profilaktyką i mobilizacją blizn po ciąży, operacjach, czy mastektomii metodą skin needling. Ja osobiście najczęściej zajmuję się mikropigmentacją, a teraz coraz częściej pigmentacją medyczną brodawki piersiowej po zabiegach chirurgii plastycznej oraz mastektomii.

Wchodząc do instytutu od razu widać, że między pracownikami jest dobra atmosfera. Co może Pani powiedzieć o personelu salonu? 

Ważnym dla mnie aspektem jest dobra energia w instytucie. Tworzymy zespół  i wiem, że razem możemy więcej. Personel jest ze mną bardzo długo, a każda osoba jest specjalistką w swojej dziedzinie. Kosmetolog Marlena ma bardzo dużą wiedzę i doświadczenie. Zajmuje się m.in. mezoterapią i laserami, a klientki cenią bardzo jej pracę. Kamila to specjalistka w temacie stylizacji rzęs, szkoliła się u ulubienicy celebrytów – Zosi Jasińskiej. Martyna, podobnie jak ja, zajmuje się makijażem permanentnym. Świetnie robi hennę i doskonale stylizuje brwi. Małgosia doskonale zna markę Dermalogica i jest konsultantem dermokosmetycznym. Ania zajmuje się recepcją, to dzięki niej wszystko dopięte jest na ostatni guzik. 

Oferta Enklawy jest bardzo bogata, ale czy w najbliższym czasie planujecie ją rozszerzyć?

Cały czas staramy się rozszerzać ofertę i szkolić. W ostatnim czasie sporo uwagi poświęcam mikropigmentacji medycznej brodawki piersiowej. Współpracuję z dr Arturem Śliwińskim i trafia do mnie dużo pań. Staram się być na bieżąco w temacie, należę do projektu „Motyle Świadomości”, którego pomysłodawczynią jest Agnieszka Zapała.

Enklawa Institute
Aleja Wojska Polskiego 40/2
Szczecin

tel. 503 139 369
www.enklawa-institute.pl
www.facebook.com/dermalogicaszczecin

11( 121)
Grudzień'18
gajda