Korona dla Olgi

Najwięcej miss pochodzi ze Szczecina i okolic. Aneta Kręglicka, Lidia Wasiak, Klaudia Ungerman, Angelika Ogryzek, Joanna Drozdowska – to tylko część całkiem długiej listy. Miss Polski 2018 tylko potwierdza to, co wiemy od dawna: w naszym regionie mieszkają najpiękniejsze Polki. Tegoroczna zwyciężczyni Olga Buława pochodzi ze Świnoujścia.

Autor

Aneta Dolega

9 grudnia w Krynicy Zdroju odbył się finał Miss Polski 2018. Galę poprowadzili Krzysztof Ibisz, Maciej Rock i Paulina Sykut-Jeżyna. W jury zasiedli między innymi Miss Polski 2017 Kamila Świerc, projektanci Viola Piekut i Tomasz Olejniczak, modelka Renata Kaczoruk i aktorka Maria Niklińska. Finalistki zaprezentowały się w sześciu kolekcjach: w sukienkach Hector&Karger i kolekcji casual Sugarfree, strojach kąpielowych Self Collection, kostiumach glamour od Tomaotomo oaz w sukniach ślubnych i sukniach wieczorowych Violi Piekut. Gwiazdą wieczoru była Margaret.

Koronę najpiękniejszej Polki i nagrody o wartości 100 tysięcy złotych zdobyła absolwentka studiów prawniczych, stewardessa ze Świnoujścia, Olga Buława. Mieszka w Warszawie, ale ponieważ pochodzi ze Świnoujścia, w wyborach Miss Polski reprezentowała województwo zachodniopomorskie. Mówi o sobie, że jest największą w Polsce fanką przygód Harry’ego Pottera i że z tego się nie wyrasta. Dobrze wybrała zawód, bo kocha podróże – z każdej wyprawy przywozi magnes na lodówkę. Zbiera również te, przywiezione przez znajomych. Kiedyś chciałaby odwiedzić wszystkie miejsca z lodówkowej kolekcji.

 

Prestiż  
Styczeń 2019